W jaki sposób roboty koszące STIGA Autoclip usprawniają pielęgnację trawnika?

Lubisz, kiedy trawnik wokół domu wygląda nienagannie, ale nie zawsze masz czas, siły lub ochotę na to, by samodzielnie o niego zadbać? Rozwiązaniem idealnym jest robot koszący. STIGA Autoclip w sposób zarazem dyskretny dla otoczenia i przyjazny środowisku samodzielnie kosi trawę, odciążając Cię od niewygodnej pracy.

Co to jest robot koszący?

Kosiarka automatyczna to inteligentne urządzenie pozwalające na bezobsługową pielęgnację trawnika. Działa podobnie jak robot sprzątający – samodzielnie porusza się po wyznaczonym obszarze, zwinnie omija przeszkody. Przy tym doskonale wykonuje zadanie, do którego została przeznaczona: ścina trawę i dodatkowo rozdrabnia ją do postaci miałkiego pokosu, którego nie musisz grabić.

W jaki sposób kosiarka automatyczna usprawnia pracę w ogrodzie?

Sprawdza się w niemalże każdych warunkach. Wbudowany żyroskop oraz duże koła z bieżnikiem zapewniają doskonałą przyczepność do podłoża i trajektorię poruszania, dzięki czemu urządzenie efektywnie pracuje nawet na nierównej – nachylonej – powierzchni, ze stromymi podjazdami. Wśród generacji STIGA Autoclip, 530 SG posiada moduł zdalnego sterowania GMS/GPS, dzięki któremu urządzenie możesz uruchomić z dowolnego miejsca na świecie – wystarczy smartfon i dedykowana aplikacja umożliwiająca zarówno geolokalizację robota, jak i monitoring jego pracy. Zdalną obsługę bez obawy o kradzież lub nieautoryzowane użycie robota umożliwia zabezpieczenie w postaci 4-cyfrowego kodu PIN, który wymagany jest, by uzyskać dostęp do opcji programowania.

Kolejnymi innowacjami są czujniki: deszczu, wykrywania skoszonego obszaru oraz ruchu. Pierwszy ostrzega przed opadami i zapobiegawczo wyłącza ostrza tnące, a następnie kieruje robota do stacji dokującej, gdzie w trybie „uśpienia” przeczekuje ulewę. Drugi pozwala maszynie na rozpoznanie areału, na którym już pracowała. Jak to możliwe? Robot koszący, w przeciwieństwie do tradycyjnej kosiarki, nie kosi trawnika pas za pasem, ale podąża wytyczoną drogą; wyjeżdża ze stacji dokującej i rozpoczyna pracę, poruszając się po wyznaczonej linii do momentu, gdy natrafi na przewód graniczny. Wówczas losowo zmienia kierunek jazdy. Trzeci – czujnik ruchu – uaktywnia się w sytuacji, gdy koła przestają obracać się; natychmiast wyłącza system tnący, a następnie całego robota.

Sprawdź także:  Wciągarki łańcuchowe – poznaj ich zastosowania i właściwości

Kosiarka automatyczna przystosowana jest do codziennej pracy, a dzięki czujnikowi wzrostu trawy odpowiednio wydłuża czas pracy w okresach, kiedy częste koszenie staje się koniecznością, np. wiosną. Dzięki temu trawnik przez cały sezon zachwyca nienagannym wyglądem.

Dlaczego warto zainwestować w urządzenie zasilane nowoczesnym akumulatorem litowo-jonowym?

Robot koszący jest w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego, co jest zasługą akumulatora litowo-jonowego nieemitującego spalin. Baterie tego typu są znacznie lepsze – wydajniejsze, trwalsze, łatwiejsze
w utrzymaniu – w porównaniu do standardowych, niklowo-metalowo-wodorkowych. Działają nawet 3 razy dłużej i nie wymagają interwencji w sytuacji, gdy zaczynają się rozładowywać. Autoclip w odpowiednim momencie przerwie pracę i skieruje się do stacji dokującej w celu naładowania akumulatora. Technologia bezszczotkowa redukuje do minimum konieczność serwisowania sprzętu i znacznie wydłuża jego żywotność. Dzięki zasilaniu akumulatorowemu ekologiczna kosiarka automatyczna pracuje zarazem cicho i wydajnie, nawet do 10 godzin bez przerwy. To wystarczy, by dokładnie wykosić nawet bardzo duży ogród o powierzchni do 6000 m².

Kompaktowy, zdalnie sterowany, niezawodny – Autoclip profesjonalnie zadba o kondycję Twojego trawnika!

Źródło: www.stiga.pl

Konstruktorzy STIGA zadbali, by każdy element robotów koszących Autoclip został wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów. Czteroramienny nóż ze stali nierdzewnej zapewnia doskonałe cięcie, bez szkody dla kondycji darni (każdego dnia kosi kilka milimetrów trawy tak, aby rosła równomiernie), a miękki zderzak umożliwia bezpieczną pracę bardzo blisko przeszkód.

Jak przygotować STIGA Autoclip do pracy?

Instalacja robota koszącego jest bardzo prosta. Wystarczy umieścić w wybranym miejscu stację dokującą, wytyczyć obszar pracy przewodów granicznych (dołączonych do zestawu) poprzez przymocowanie ich do podłoża z pomocą specjalnych szpilek i zaprogramować częstotliwość koszenia. Przetestowany system transmisji sygnału gwarantuje całkowite bezpieczeństwo; jeżeli przewód zostanie przerwany, sygnał przestanie być emitowany, a robot zatrzyma się automatycznie.

Sprawdź także:  Rodzaje walców drogowych i ich zastosowanie

Wszystkie wspomniane czynności szczegółowo opisane są w instrukcji obsługi. Jeśli obawiasz się problemów, mogą wykonać je za Ciebie wykwalifikowani serwisanci STIGA; zagłębienie przewodu granicznego w gruncie przeprowadzą przy pomocy maszyny, która w niemal bezinwazyjnie otoczy przewodem ogród.

Robot koszący STIGA Autoclip został zaprojektowany z myślą o przyjemnym koszeniu trawnika i znakomicie wypełnia swoje zadanie. Jest samodzielny, a przy tym inteligentny – cichy, wydajny, dostosowujący się do warunków pracy, bezpieczny zarazem dla otoczenia i środowiska. To niewielkie urządzenie codziennie wykonuje ogromną pracę w trosce o naturalne piękno trawnika.

More Articles for You

Zadaszenia tarasowe – jak cieszyć się tarasem przez cały rok?

Zadaszenie tarasu to nie tylko wygoda, ale także sposób na to, by móc korzystać z tej przestrzeni bez względu na …

Oprysk z Jodyny na Pomidory – Przygotowanie i Zastosowanie

Oprysk z jodyny na pomidory to temat, który ostatnio wzbudza sporo zainteresowania wśród ogrodników. Czy jodyna naprawdę może pomóc naszym …

Altany Ogrodowe: rodzaje i materiały z których buduje się altany

Altany ogrodowe to więcej niż tylko konstrukcje w ogrodzie – to przestrzenie, które zmieniają sposób, w jaki żyjemy na zewnątrz. …

Budowa Altany Ogrodowej: 5 Kluczowych Kroków przed Rozpoczęciem

Budowa altany ogrodowej to projekt, który może odmienić Twój ogród. Zastanawiasz się, jak zacząć i na co zwrócić uwagę? Czy …