Wstępne poszukiwania roślinnej dekoracji masz już za sobą. Doskonale wiesz, że sztuczny ogród wertykalny Plantia pozwoli Ci cieszyć się z posiadania wyjątkowej ozdoby wnętrza salonu bez koszmarów związanych z podlewaniem, przycinaniem, czy nawożeniem kwiatów. Już cieszysz się, że w Twoim domu zagości wyjątkowa zielona kompozycja, jednak stoisz przed TĄ decyzją. Jak stwierdzisz, który sztuczny ogród wertykalny jest najlepszy?
Sztuczna zielona ściana – unikaj dziwnych dodatków
Część producentów sztucznych roślin decyduje się przyozdabiać ich kwiaty i liście różnorodnymi akcentami. Jednym razem będzie to kropla rosy (najpewniej wykonana z gorącego kleju), innym błyszczący brokat. Tego typu dodatki wyglądają często bardzo tandetnie i kompletnie nie odzwierciedlają naturalnego wyglądu roślin. Ich zmultiplikowanie w postaci zielonej ściany da efekt posiadania w domu festiwalu różności, zamiast pięknych kwiatów.
Kolorystyka kwiatów ogrodu wertykalnego
Podobna rzecz ma się z kolorami, które prezentują kwiaty sztucznych roślin. Z góry możemy odpuścić sobie wściekle niebieskie lub fioletowe skrzydłokwiaty, czy storczyki. Te kolory nie występują u naturalnych okazów. Z góry wiemy więc, że nie może to wyglądać dobrze. Do tego dodajmy wszelkie neonowe barwy, które kojarzą się głównie z pierwszymi w Polsce sztucznymi kwiatami z lat 90. XX wieku – raczej marnej produkcji.
Unikaj zbytniego błyszczenia się liści roślin sztucznych
Wprawdzie wielu hodowców żywych roślin doniczkowych podejmuje się nacierania liści olejkami lub majonezem, by pięknie błyszczały się do internetowych fotografii, jednak w naturze większość okazów cechuje się raczej matowymi odnogami. Połysk jest zazwyczaj delikatny i subtelny, np. u epipremnum czy monstery. Producenci sztucznych roślin próbują nas jednak przekonać, że połyskująca powierzchnia powinna zdobić syntetyczne liście. Nigdy nie wygląda to naturalnie.
Sprawdź sposób impregnacji roślin z ogrodu wertykalnego
Tworzywa syntetyczne należy impregnować, aby jak najdłużej zachowały swoje poszczególne właściwości. Dość powszechnie stosowaną formą jest bariera antystatyczna. Sprawia ona, że liście sztucznych roślin z ogrodu wertykalnego są bardzo śliskie. W związku z tym kurz i pyłki nie mogą się do nich skutecznie przykleić. Ogranicza to częstość przecierania pnączy. Warto także zwrócić uwagę na obecność filtra UV. Pozwala on zachować intensywność kolorów, nawet gdy ogród wertykalny jest wyeksponowany bezpośrednio na promienie słoneczne.
Oceń wielkość liści sztucznego ogrodu wertykalnego
Tu trzeba postawić na umiar. Liście sztucznego ogrodu wertykalnego nie mogą być ani zbyt wielkie, ani zbyt małe. Ale co to właściwie oznacza? Warto orientować się, jakie rozmiary liście osiągają w naturze. Kluczowe jest jednak, by brać pod uwagę rośliny, które wyhodowane zostały w warunkach domowych. Okazy rodem z amazońskiej dżungli mogą na naszej ścianie wyglądać bardzo sztucznie, a i ich naturalne odwzorowanie jest trudne.
Sztuczny ogród wertykalny Plantia
Wszystkie pozytywne cechy sztucznych ogrodów wertykalnych, wymienione w tym tekście, odnajdziesz na stronie Plantia.pl. Modele oferowane przez polskiego producenta zostały opracowane z najwyższą dbałością o szczegóły. Wybierz sztuczny ogród wertykalny Plantia, z którym Twoja ściana zyska nową jakość i naturalną estetykę roślin.