Kuchnia loftowa i sprzęt Lofra

Kuchenka to serce kuchni. Przez kilka ostatnich lat panowała moda na chowanie sprzętu w meblach, na kompletną zabudowę. W nowym spojrzeniu na aranżację kuchni stawia się na eksponowanie kuchenki i jej stylizację pasującą do najpopularniejszych stylów aranżacji kuchni. Połączenie nowoczesnej technologii ze stylem retro, loftowym lub prowansalskim, tworzy nowy wymiar funkcjonalności i estetyki – kuchenka wolnostojąca znów przykuwa wzrok.

Stylowe i nowoczesne

Sprzęt Lofra to kompletne kuchnie gazowe. Wykonane są ze stali nierdzewnej, cechującej się wysokim połyskiem i zabezpieczonej przed porysowaniem. Odpornych na czynniki zewnętrzne oraz bezproblemowe utrzymanie w nienagannej czystości, są kolejnymi atutami kuchni loftowej. Płyta grzewcza wykonana jest z jednego elementu, co  eliminuje możliwość gromadzenia się nieczystości w szparach. Kuchenka ma wbudowany piekarnik elektryczny. Doskonałej jakości stal nierdzewna i przepiękne szklane wykończenia nadają kuchence surowego, a jednocześnie niezwykle eleganckiego wyglądu. To uosobienie wyrafinowania i elegancji. Kuchnie Lofra  spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Każdy palnik jest wyposażony w system Gaz-Stop –  który natychmiast blokuje dopływ gazu w przypadku zgaśnięcia płomienia.

Zasady urządzania kuchni loftowej

W kuchniach w stylu loftowym dominują ciemne barwy i nietypowe jak na to pomieszczenie materiały postarzane drewno, metal, beton. Klasyczne meble nie będą tworzyły w takim wnętrzu harmonijnej całości. Idealne będą czarne lub antracytowe szafki o matowej powierzchni. Ich uzupełnieniem powinien być blat z ciemnobrązowego drewna lub granitu i powinny mieć prostą formę.  Mile widziany jest także blat imitujący beton lub blat  z metalu, najlepiej szary, ewentualnie czarny. Meble (szafki) powinny wykonane z dwóch materiałów, np.: metalu i drewna. Kuchnia loftowa dopuszcza niewielkie, świadomie pozostawione niedoróbki, np.: wystające kable. Dekoracją ściany może być tapeta przedstawiająca mur ze starej cegły  lub inne elementy industrialne, np.: most.  Ścianę można wyłożyć specjalnymi płytkami, które do złudzenia przypominają cegły. Klasyczne lampy kłócą się z loftowym wystrojem.

Sprawdź także:  Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać?

Otwarta przestrzeń

Idealną przestrzenią do stworzenia kuchni loftowej będzie duże i wysokie pomieszczenie, najlepiej  z oknem znacznych rozmiarów.  Kuchnia powinna być otwarta na salon i tworzyć z nim jakąś wspólną całość. Dopełnieniem wnętrza jest duża, połyskująca czarna kuchnia wolnostojąca, np.: sprzęt Lofra (do wyboru są różne szerokości kuchenki oraz 4 lub 5 palników). Kuchnia loftowa jest z reguły wielkogabarytowa. W niewielkich kuchniach w bloku trudno będzie wyeksponować piękno i funkcjonalność kuchni loftowej.

Kuchnia loftowa to raczej dość awangardowy styl urządzania kuchennej przestrzeni. To propozycja dla  osób, którym znudziła się tradycyjna aranżacja kuchni i chcą wypróbować inny styl urządzenia tego wnętrza.  Beton, drewno i metal w jednym pomieszczeniu to ciekawa koncepcja wnętrza

 Więcej informacji można znaleźć na lofra.pl.

More Articles for You

Zadaszenia tarasowe – jak cieszyć się tarasem przez cały rok?

Zadaszenie tarasu to nie tylko wygoda, ale także sposób na to, by móc korzystać z tej przestrzeni bez względu na …

Oprysk z Jodyny na Pomidory – Przygotowanie i Zastosowanie

Oprysk z jodyny na pomidory to temat, który ostatnio wzbudza sporo zainteresowania wśród ogrodników. Czy jodyna naprawdę może pomóc naszym …

Altany Ogrodowe: rodzaje i materiały z których buduje się altany

Altany ogrodowe to więcej niż tylko konstrukcje w ogrodzie – to przestrzenie, które zmieniają sposób, w jaki żyjemy na zewnątrz. …

Budowa Altany Ogrodowej: 5 Kluczowych Kroków przed Rozpoczęciem

Budowa altany ogrodowej to projekt, który może odmienić Twój ogród. Zastanawiasz się, jak zacząć i na co zwrócić uwagę? Czy …