Narożna szafa może stać się nietuzinkowym wyposażeniem pomieszczenia. Może skutecznie przyciągać wzrok i dodać charakteru całej aranżacji. Wszystko zależy od jej konstrukcji i frontu. Oto kilka pomysłów na nowoczesną, designerską szafę!
W stylu boho – kolory przede wszystkim
Kojarzący się z cygańską bohemą nurt znów wraca do łask. Niektórym znudziły się już monochromatyczne wnętrza, dlatego do swojego mieszkania wybierają akurat ten barwny styl. A to właśnie kolory odgrywają w nim znaczącą rolę! Pozornie chaotyczny, nurt ten jest na pewno ekstrawagancki i… osobisty. Można w nim wyeksponować swoje pamiątki z podróży, własnoręcznie namalowane obrazy, makramy i inne interesujące przedmioty. A to, co ma zostać schowane – warto umieścić w niebanalnej szafie.
Narożny mebel nie musi mieć typowych, drewnopodobnych frontów. Po pierwsze, da się w nim łączyć sposoby otwierania: drzwi przesuwne z uchylnymi. Po drugie, rolę wypełnienia profili na froncie niech pełni kolorowe szkło albo piękna, barwna grafika. Skrzydło drzwi może być niejednolite. Odpowiednio ukształtowane profile pozwalają na jego podział, przez co połączysz dwie lub więcej barw i materiałów.
Mebel dla dziecka: estetyka oraz użyteczność
W pokojach dziecięcych szafy narożne (https://www.komandor.pl/meble/szafy-narozne) to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Mebel ten pozwala przechować wszelkie skarby młodego człowieka – od ubrań, poprzez zabawki, po artykuły szkolne. Ponadto często stanowi granicę między poszczególnymi strefami. Oddziela przestrzeń do snu od biurka i kącika do zabawy. W wersji zewnętrznej takiej szafy za jednym z jej skrzydeł można bowiem ukryć łóżko. Gdy mebel jest wewnętrzny i stoi usytuowany w rogu pokoju – po dwóch stronach skrzydeł da się zorganizować dwie strefy.
Jeżeli chodzi o estetykę, kolory szafy dopasuj do całego pokoju i do gustu dziecka. Front może mieć wybraną przez pociechę barwę albo ich miks. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na drzwiach umieścić podobiznę postaci z bajki, ulubionego wokalisty bądź piłkarza. Wszystko dzięki możliwościom tworzenia grafik na szklanych, przezroczystych powierzchniach. Nakleja się na nie po prostu folię PCV z wydrukowanym wzorem.
Szafa narożna w jadalni – jak ją zaprojektować?
Ostatnia inspiracja – mebel narożny, usytuowany w kącie jadalni. To świetne miejsce na przechowanie zapasowych obrusów, bieżników, serwet czy poduch na krzesła. W niej schowasz także zestawy talerzy, zapasowe sztućce i odświętne zastawy – wyjmowane na specjalne okazje. Część półek warto usytuować za przeszkleniem. Tam może znaleźć się np.:
- zestaw ozdobnych filiżanek z czajnikiem,
- komplet ciekawych pojemników na przyprawy,
- pasujący do stylu pomieszczenia młynek do kawy – np. retro,
- oryginalna karafka na wino z kilkoma kieliszkami.
Wybrany fragment frontu szafy może zająć grafika, związana tematycznie z jedzeniem. Niech taki obraz dodatkowo pobudza apetyt domowników!
Narożna szafa nie musi być wtapiającym się w tło, mało widocznym meblem. Da się z niej uczynić wyjątkową ozdobę niemal dowolnego pomieszczenia. W komandor.pl takie meble tworzone są z pasją od lat. Nie potrzeba wiele, aby dodać charakteru wybranemu wnętrzu. Gdzie u Ciebie wyląduje taka modna szafa?