Powiew luksusu w domu, czyli jak urządzić salon w stylu glamour

Stylistyka glamour z pewnością nie jest dla każdego. Jeśli jednak lubisz błysk, bogactwo form i kolorów, to świetnie odnajdziesz się w tej aranżacji. Na co zwrócić uwagę, urządzając salon w stylu glamour? Zobacz sprawdzone pomysły i inspiracje.

Wnętrza urządzone w stylu glamour to zaprzeczenie minimalizmu. Znajdziesz w nich charakterystyczne meble, intensywne barwy, złote i kryształowe dodatki. Urządzając salon w tej stylistyce, należy wykazać się jednak czujnością i uwagą, aby nie przekroczyć cienkiej granicy pomiędzy luksusem i ekstrawagancją, a chaosem, krzykliwością i kiczem.

Sofy, fotele i meble w stylu glamour

Siłą i wyróżnikiem salonu glamour jest charakterystyczne umeblowanie. Styl ten uwielbia wzornictwo inspirowane minionymi epokami, zwłaszcza barokiem i art deco. Eleganckie kanapy, pufy i krzesła pikowane o opływowych kształtach i intensywnej kolorystyce to podstawa. Do najczęściej wykorzystywanych barw należą granat, ciemna zieleń, fiolet, ale równie chętnie stosowane są barwy żółta, szara, biała oraz czarna. Meble są zazwyczaj jednokolorowe, bez wzorów.

W centrum salonu warto postawić sofę i fotel glamour https://halomeble.pl/296-fotele-glamour, wykończone przyjemnym w dotyku, szlachetnym welwetem albo aksamitem. Pluszowe materiały wyróżniają się nie tylko wyjątkową miękkością, ale też wyglądem – doskonale współpracują ze światłem, tworząc w salonie przytulny klimat. Poza specyficznym pikowaniem obicia, charakterystyczną cechą mebli w tej stylistyce są też zdobione, metalowe lub drewniane nóżki, często występujące w kolorze złotym bądź srebrnym.

Magia dodatków

Nieodłącznym elementem salonu glamour są odpowiednio dobrane dodatki. Żywe barwy, pikowania i aksamitne tkaniny pięknie prezentują się ze złotymi akcesoriami. Należy jednak bardzo uważać, aby nie przesadzić z dodatkami. Złota misa na owoce na stole, kilka ramek na zdjęcia albo niewielka figurka w tym kolorze na półce są wystarczające.

W przypadku wyposażenia pokoju w meble w stonowanych, jasnych barwach, np. bieli czy szarości, polecanym rozwiązaniem jest użycie miękkich, pluszowych poduszek w intensywnej kolorystyce. Pozwolą one uzyskać estetyczny kontrast i ocieplić wnętrze.

Blask i błysk

Urządzając salon, nie wolno zapominać o odpowiednim oświetleniu. Zadaniem lamp w pokoju glamour jest nie tylko dostarczenie światła, ale również blasku i błysku. Dlatego w pomieszczeniach aranżowanych w tym stylu często montuje się duże, kryształowe żyrandole. Alternatywą może być wykorzystanie w pokoju lamp podłogowych stylizowanych na reflektory z hollywoodzkiego planu filmowego sprzed lat.

Aby dodać pomieszczeniom więcej blasku, warto zamocować w salonie duże lustro, najlepiej w stylowych, złoconych ramach. To także polecany wybór do mniejszych pomieszczeń, ponieważ pozwala na optyczne powiększenie pokoju.

Piękno i luksus do małych i dużych salonów

Styl glamour można z powodzeniem zastosować zarówno w dużych, jak i mniejszych pomieszczeniach, planując odpowiednio przestrzeń. Mimo że stylistyka ta nie jest dla każdego, to z pewnością docenią ją osoby poszukujące niebanalnych rozwiązań aranżacyjnych.

More Articles for You

Jakie okna do domu wybrać?

Jakie okna do domu wybrać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności warto zapoznać się z rodzajami dostępnych na …

Wszystko, co należy wiedzieć o wymianie okien

Wiele osób zastanawia się, czy okna w ich mieszkaniu powinny zostać już wymienione, czy też można jeszcze trochę poczekać. Istnieje …

W jaki sposób dobrać fotel młodzieżowy do biurka nastolatka?

Dziecko im starsze, tym więcej czasu spędza przy biurku, ucząc się, odrabiając lekcje. Rolą rodzica jest dopasować tak wszystkie elementy …

Jakie meble młodzieżowe są polecane?

Wraz z rozwojem dziecka zmieniają się jego potrzeby, również w kwestii umeblowania pokoju. Na szczęście producenci oferują meble młodzieżowe, które …

Historia Dnia Matki

Każdy naród ma swoje święta. Dotyczą one ważnych wydarzeń historycznych lub obrzędów związanych z religią. Istnieją też święta, które zapisały …

Chodniki na metry – kilka istotnych wzmianek

Obecnie opcja taka jak chodniki na metry, to rzecz jasna standard. Mowa tu konkretnie o tym, że fabryki wytwarzają konkretną …