Budowa domu wiąże się z załatwieniem wielu różnych spraw. Uzyskanie pozwoleń, sporządzenie planów, wynajem sprzętu, zakup materiałów budowlanych i zatrudnienie ekipy, to te najważniejsze. Warto pamiętać, aby zapewnić murarzom odpowiednie zaplecze sanitarne.
Szacunek dla robotników
Na rynku brakuje dobrych fachowców. Dlatego, gdy już trafi się na porządną ekipę budowlaną, warto zapewnić im należyte warunki pracy. Z tego powodu przenośna toaleta powinna znajdować się na terenie każdej budowy, jeżeli nie da się zagwarantować pracownikom innej sensownej opcji. Za taką nie można uznać z oczywistych względów biegania pod drzewko, bo jest to po prostu uwłaczające ludzkiej godności. Alternatywy przeważnie nie ma w początkach prac na działce budowlanej, której nie podłączono jeszcze ani do sieci wodociągowej, ani kanalizacyjnej.
Kupić czy wynająć kontener sanitarny?
Toaleta na budowę domu – https://wcserwis.pl/toaleta-na-budowe/– raczej przestanie być potrzebna po zakończeniu prac. Wówczas stanie się ona zupełnie bezużyteczna, a znalezienie kupca, który zaproponuje uczciwą cenę za używany polowy sanitariat może wcale nie być proste. Sama eksploatacja tego typu kabiny wiążę się z ponoszeniem kosztów stałych związanych z wyborem nieczystości i serwisowaniem. W razie poważniejszej awarii, może się okazać, że potrzebny będzie zakup zastępczej toalety.
Z tego względu najlepszą opcją jest bez wątpienia wynajem długoterminowy kontenera sanitarnego. To rozwiązanie daje największe pole manewru, ponieważ można wybierać spośród różnych modeli, utrzymanych w nienagannej kondycji. Jest przy tym tańsze niż kupno w perspektywie kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu miesięcy. Co najważniejsze, każda dobra firma, która zajmuje się wynajmem przenośnych toalet na plac budowy zagwarantuje dodatkowo transport, regularny serwis oraz wszelkie wymagane reperacje. W przypadku poważnej usterki można liczyć oczywiście na zamianę zepsutej kabiny na inną, w pełni sprawną.
Jakiego typu kontener sanitarny wynająć?
W pełni funkcjonalny polowy sanitariat musi posiadać standardowo takie elementy jak:
- transparentne zadaszenie,
- podłoga antypoślizgowa,
- wewnętrzna blokada drzwi,
- deska klozetowa z klapą,
- pisuar,
- uchwyt na papier toaletowy,
- szczelny pojemnik na nieczystości,
- otwory wentylacyjne.
Przenośna toaleta przy budowie domu może być również wyposażona dodatkowo w umywalkę, dozownik mydła, uchwyt na ręczniki papierowe czy nawet lusterko. Pozwala to na ścisłe dopasowanie zaplecza sanitarnego do poziomu warunków higienicznych oczekiwanego przez ekipę. Zawsze warto skonsultować tę kwestię z robotnikami, przecież to oni będą użytkować przenośną kabinę na co dzień.