Idealny pomysł na zabawę? Własny plac zabaw

Spędzanie czasu z dzieckiem to jeden z podstawowych obowiązków rodzicielskich, który powinien być jednocześnie przyjemnością, a nie przykrą powinnością. Warto ten czas wykorzystać na budowanie więzi z dzieckiem, ale też pozwolić mu na eksplorację własnych umiejętności.

Coraz częściej mówi się o tym, że młodsze pokolenie więcej czasu spędza przed ekranami telefonów i laptopów, wykorzystując w ten sposób wolną chwilę. Zdrowe nawyki warto wprowadzać już od najmłodszych lat, by dziecko dorastało z przekonaniem, jak ważny jest aktywny i higieniczny tryb życia. Jak spowodować, by dziecko zainteresowało się aktywnością na świeżym powietrzu? Taką funkcję spełniają place zabaw do ogrodu. 

Ogrodowe place zabaw- marzenie każdego malucha

Choć niektórym rodzicom wydaje się, że przydomowy plac zabaw powinien składać się z atrakcyjnych konstrukcji, to małym dzieciom niewiele do szczęścia potrzeba. Najpiękniejsze w nich jest to, że nawet drobne gesty sprawiają im ogromną radość. W związku z tym nawet huśtawka lub zjeżdżalnia sprawdzą się jako wyposażenie ogrodu. Z czasem lub w miarę możliwości finansowych, można rozbudowywać ogrodowe place zabaw, dodając do nich ściany wspinaczkowe, boiska czy trampolinę. Ilość i zróżnicowanie akcesoriów zależy od potrzeb dziecka oraz jego wieku.

Ogrodowe place zabaw – na co postawić?

Pozostawiając kwestie konkretnych akcesoriów, pozostaje jeszcze wybór tworzywa, z jakiego mają być wykonane. Prym wiodą  drewniane place zabaw, które są nie tylko trwałe, ale również świetnie się prezentują. Dużą popularnością cieszą się również plastikowe elementy, głównie ze względu na niskie koszty zakupu. Ich wadą jest jednak podatność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. W konstrukcjach tego typu można również spotkać metalowe części albo- najczęściej- mieszane style. Przy wyborze najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo, które potwierdzają stosowne certyfikaty.

Wybrany plac zabaw należy właściwie zaaranżować w ogrodzie. Nie chodzi tylko o wybór miejsca, ale przede wszystkim bezpieczne mocowanie do podłoża. Na początku warto wyrównać w tym celu glebę, a kolejno przytwierdzić z pomocą kotew gruntowych lub zabetonowanych. Czasami stosuje się również maty stabilizujące. 

Sprawdź także:  Przyroda pogoda klimat - co musisz wiedzieć?

Sprawdź ofertę Woodlit – producenta atestowanych placów zabaw.

More Articles for You

Zadaszenia tarasowe – jak cieszyć się tarasem przez cały rok?

Zadaszenie tarasu to nie tylko wygoda, ale także sposób na to, by móc korzystać z tej przestrzeni bez względu na …

Oprysk z Jodyny na Pomidory – Przygotowanie i Zastosowanie

Oprysk z jodyny na pomidory to temat, który ostatnio wzbudza sporo zainteresowania wśród ogrodników. Czy jodyna naprawdę może pomóc naszym …

Altany Ogrodowe: rodzaje i materiały z których buduje się altany

Altany ogrodowe to więcej niż tylko konstrukcje w ogrodzie – to przestrzenie, które zmieniają sposób, w jaki żyjemy na zewnątrz. …

Budowa Altany Ogrodowej: 5 Kluczowych Kroków przed Rozpoczęciem

Budowa altany ogrodowej to projekt, który może odmienić Twój ogród. Zastanawiasz się, jak zacząć i na co zwrócić uwagę? Czy …