Designerskie meble Gie El: natura i nowoczesna forma

Oryginalność i prostota zarazem – zestawienie naturalnych materiałów takich jak drewno, szkło metal czy przyjemne w dotyku materiały sprawią, że każde wnętrze nabierze głębi. To, co początkowo może wyglądać na nieuporządkowany chaos, może stać się przykładem inteligentnego posłużenia się fakturami i wykończeniami. Wiele osób decyduje się na wystrój w klimacie vintage, skandynawskim czy loftowym – nowoczesne wnętrza mogą opierać się na dowolnej stylistyce, ponieważ łączenie trendów jest popularne. Podstawą jednak dla stworzenia kompletnej aranżacji stanowią wysokiej jakości elementy – pieczołowicie zaprojektowane designerskie meble, odznaczające się nie tylko pięknym wyglądem, ale także unikatowym charakterem.

Marka Gie El już od kilku lat działa na polskim rynku, oferując wysokiej jakości, wizjonerski design, który zestawia ze sobą inspirację naturalnymi strukturami z lekką, ultra nowoczesną formą, znakomicie wpisującą się w najnowsze trendy panujące na polu architektury wnętrz.

Nowoczesne meble zaprojektowane w duchu minimalizmu

Eklektyzm to słowo klucz, jeśli chodzi o dekorowanie współczesnych mieszkań i rzeczywiście – inspirujące połączenia umożliwiają tworzenie indywidualnego stylu. Wiele osób zestawia ze sobą elementy pochodzące z różnych miejsc, jak np. z komisów, salonów meblowych, a także sięgają po przygotowane przez projektantów perełki, które wybijają się w pomieszczeniu, nadając mu oryginalności. Dlaczego by nie spróbować? Nowoczesne meble mogą prezentować się bardzo intrygująco w towarzystwie antyków, ale wymagają dokładnego przemyślenia koncepcji.

Minimalizm jest tendencją, która w ostatnim czasie rozwija się bardzo szybko. To styl myślenia, który stanowi odpowiedź na przesadną konsumpcję, zmieniającą się bardzo szybko modę oraz wytwarzanie dużych ilości kiepskiej jakości produktów. Wysokiej jakości elementy, wykonane ręcznie – rzemieślniczo oraz w niewielkim nakładzie, stanowią opcję dla osób poszukujących rozwiązań na lata.

Designerskie meble to forma użytkowej sztuki, popis umiejętności twórców oraz ogromnej wyobraźni projektantów. Ich oryginalna forma nie musi jednak oznaczać ślepego podążania za modą czy braku funkcjonalności. Wbrew pozorom, wykonane z wysokiej jakości meble można stylizować na wiele sposobów – urozmaicać ich ustawienie oraz komponować je z różnego typu dodatkami. Przez wiele kolejnych lat mogą stanowić gotową bazę dla nowych dodatków, podkreślając charakter danej przestrzeni.

Marka Gie El stawia właśnie na podobne rozwiązania, hołdując umiejętnościom lokalnych rzemieślników, specjalizujących się w obróbce takich materiałów jak szkło, metal czy drewno – tak mocno związane z tradycją polskiego wzornictwa.

Budowanie aranżacji w oparciu o nowoczesne meble

Jak jednak sprawić, aby nowoczesne meble wpisały się w przestrzeń mieszkania? Warto potraktować je jako podstawę. Kilka elementów takich jak sofa, fotel, regały czy lampa, potrafią zbudować podwalinę całej aranżacji, ale jednak o finalnym charakterze decydują dodatki, rodzinne pamiątki, ważne dla nas przedmioty. Projektanci Gie El doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wnętrze potrzebuje ciepła oraz personalizacji. Chłodne i puste przestrzenie być może prezentują się intrygująco na zdjęciach, ale raczej rzadko wpisują się w styl życia większości z nas.

Opierając się na eksperymentach z takimi materiałami jak drewno czy rdzawa blacha, możliwe okazało się stworzenie niepowtarzalnych elementów wystroju, które od razu wprowadzają do danego wnętrza artystyczne zacięcie. Inspiracja naturą jest nieprzypadkowa – korzenie marki sięgają właśnie fascynacji naturalnymi formacjami. Dzięki temu powstają kolejne oryginalne elementy, które można komponować na bardzo wiele sposobów tak, aby wygląd wnętrza wpisywał się w gust jego mieszkańców. Warto jednocześnie uświadomić sobie, że nawet jeśli nie dysponuje się ogromnym budżetem, to nadal można postawić na kilka elementów, które można wykorzystywać przez wiele lat. Śmiało można powiedzieć, że to swoista inwestycja w dobry, ponadczasowy styl, który nigdy nie wyjdzie z mody, a zawsze może być odpowiednio dopasowany do aktualnych potrzeb.

Proponowane przez polską markę Gie El designerskie meble stanowią triumf oryginalności nad masową produkcją. Znakomita jakość, wykonanie detali oraz dopasowanie do siebie poszczególnych materiałów składa się na niepowtarzalne elementy. Ich przeznaczeniem jest zapewnienie funkcjonalności – tak istotnej na co dzień – a także zaspokojenie zmysłu estetycznego. Mariaż piękna i użytkowej formy jest tym, co określa meble wychodzące z pracowni Gie El.

More Articles for You

Wybór kolorów do malowania wnętrz – jak go sobie ułatwić?

Tworzenie spójnej kolorystyki we wnętrzu domu przypomina wybieranie codziennej garderoby — możesz kochać więcej niż jedno ubranie, ale nie założysz …

Różowe płytki – pomysł na kobiecą łazienkę!

Kolor różowy we wnętrzach był niegdyś kojarzony z kiczem, infantylnością i przesadną dziewczęcością. Na szczęście od kilku lat róż przeżywa …

Montaż konstrukcji stalowej – etapy realizacji

Choć współcześni przedsiębiorcy wolą montować konstrukcje stalowe zamiast tradycyjnych metod budowlanych, nie zawsze było to popularne. Okazuje się, że profesjonalny …

Który sztuczny ogród wertykalny jest najlepszy?

Wstępne poszukiwania roślinnej dekoracji masz już za sobą. Doskonale wiesz, że sztuczny ogród wertykalny Plantia pozwoli Ci cieszyć się z …

Płytki hiszpańskie – czy warto udekorować nimi kuchnię?

Wnętrze w domu można wykończyć w wielu stylach. Jednym z elementów aranżacji są różne elementy ceramiki tj. kafelki czy płytki. …

Jak chronić meble ogrodowe i ogrodzenia z drewna?

Drewno jest podstawowym, atrakcyjnym materiałem konstrukcyjnym szeroko stosowanym w budownictwie i przemyśle meblarskim. Niestety jest również materiałem charakteryzującym się dość …