Designerskie meble Gie El: natura i nowoczesna forma

Oryginalność i prostota zarazem – zestawienie naturalnych materiałów takich jak drewno, szkło metal czy przyjemne w dotyku materiały sprawią, że każde wnętrze nabierze głębi. To, co początkowo może wyglądać na nieuporządkowany chaos, może stać się przykładem inteligentnego posłużenia się fakturami i wykończeniami. Wiele osób decyduje się na wystrój w klimacie vintage, skandynawskim czy loftowym – nowoczesne wnętrza mogą opierać się na dowolnej stylistyce, ponieważ łączenie trendów jest popularne. Podstawą jednak dla stworzenia kompletnej aranżacji stanowią wysokiej jakości elementy – pieczołowicie zaprojektowane designerskie meble, odznaczające się nie tylko pięknym wyglądem, ale także unikatowym charakterem.

Marka Gie El już od kilku lat działa na polskim rynku, oferując wysokiej jakości, wizjonerski design, który zestawia ze sobą inspirację naturalnymi strukturami z lekką, ultra nowoczesną formą, znakomicie wpisującą się w najnowsze trendy panujące na polu architektury wnętrz.

Nowoczesne meble zaprojektowane w duchu minimalizmu

Spis treści

Eklektyzm to słowo klucz, jeśli chodzi o dekorowanie współczesnych mieszkań i rzeczywiście – inspirujące połączenia umożliwiają tworzenie indywidualnego stylu. Wiele osób zestawia ze sobą elementy pochodzące z różnych miejsc, jak np. z komisów, salonów meblowych, a także sięgają po przygotowane przez projektantów perełki, które wybijają się w pomieszczeniu, nadając mu oryginalności. Dlaczego by nie spróbować? Nowoczesne meble mogą prezentować się bardzo intrygująco w towarzystwie antyków, ale wymagają dokładnego przemyślenia koncepcji.

Minimalizm jest tendencją, która w ostatnim czasie rozwija się bardzo szybko. To styl myślenia, który stanowi odpowiedź na przesadną konsumpcję, zmieniającą się bardzo szybko modę oraz wytwarzanie dużych ilości kiepskiej jakości produktów. Wysokiej jakości elementy, wykonane ręcznie – rzemieślniczo oraz w niewielkim nakładzie, stanowią opcję dla osób poszukujących rozwiązań na lata.

Designerskie meble to forma użytkowej sztuki, popis umiejętności twórców oraz ogromnej wyobraźni projektantów. Ich oryginalna forma nie musi jednak oznaczać ślepego podążania za modą czy braku funkcjonalności. Wbrew pozorom, wykonane z wysokiej jakości meble można stylizować na wiele sposobów – urozmaicać ich ustawienie oraz komponować je z różnego typu dodatkami. Przez wiele kolejnych lat mogą stanowić gotową bazę dla nowych dodatków, podkreślając charakter danej przestrzeni.

Marka Gie El stawia właśnie na podobne rozwiązania, hołdując umiejętnościom lokalnych rzemieślników, specjalizujących się w obróbce takich materiałów jak szkło, metal czy drewno – tak mocno związane z tradycją polskiego wzornictwa.

Budowanie aranżacji w oparciu o nowoczesne meble

Jak jednak sprawić, aby nowoczesne meble wpisały się w przestrzeń mieszkania? Warto potraktować je jako podstawę. Kilka elementów takich jak sofa, fotel, regały czy lampa, potrafią zbudować podwalinę całej aranżacji, ale jednak o finalnym charakterze decydują dodatki, rodzinne pamiątki, ważne dla nas przedmioty. Projektanci Gie El doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wnętrze potrzebuje ciepła oraz personalizacji. Chłodne i puste przestrzenie być może prezentują się intrygująco na zdjęciach, ale raczej rzadko wpisują się w styl życia większości z nas.

Opierając się na eksperymentach z takimi materiałami jak drewno czy rdzawa blacha, możliwe okazało się stworzenie niepowtarzalnych elementów wystroju, które od razu wprowadzają do danego wnętrza artystyczne zacięcie. Inspiracja naturą jest nieprzypadkowa – korzenie marki sięgają właśnie fascynacji naturalnymi formacjami. Dzięki temu powstają kolejne oryginalne elementy, które można komponować na bardzo wiele sposobów tak, aby wygląd wnętrza wpisywał się w gust jego mieszkańców. Warto jednocześnie uświadomić sobie, że nawet jeśli nie dysponuje się ogromnym budżetem, to nadal można postawić na kilka elementów, które można wykorzystywać przez wiele lat. Śmiało można powiedzieć, że to swoista inwestycja w dobry, ponadczasowy styl, który nigdy nie wyjdzie z mody, a zawsze może być odpowiednio dopasowany do aktualnych potrzeb.

Proponowane przez polską markę Gie El designerskie meble stanowią triumf oryginalności nad masową produkcją. Znakomita jakość, wykonanie detali oraz dopasowanie do siebie poszczególnych materiałów składa się na niepowtarzalne elementy. Ich przeznaczeniem jest zapewnienie funkcjonalności – tak istotnej na co dzień – a także zaspokojenie zmysłu estetycznego. Mariaż piękna i użytkowej formy jest tym, co określa meble wychodzące z pracowni Gie El.

More Articles for You

Odświeżanie mebli ogrodowych przy pomocy lakierobejcy – co warto wiedzieć?

Cieplejsze, słoneczne dni to idealny czas na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej zieleni i kwiatów. Aby móc …

Żaluzje drewniane czy aluminiowe? Najważniejsze podobieństwa i różnice

Żaluzje, niezależnie od tego, czy mówimy o modelach drewnianych, czy aluminiowych, są w ostatnich czasach bardzo popularne. Ich design, skuteczność …

Czym pomalować meble kuchenne?

Odpowiednia farba do mebli kuchennych pozwoli nadać im drugie życie. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze rozwiązanie i na co zwrócić uwagę …

Fotowoltaika – czym jest i jak działa?

Troska o środowisko naturalne wpływa na podejmowanie decyzji zakupowych przez wielu klientów. Także w przypadku poszukiwania ekologicznych rozwiązań dla domu, …

Warsztat stolarski – co będzie przydatne?

Obróbka drewna wymaga użycia solidnego sprzętu, który znacznie ułatwi przebieg prac. Przy pomocy profesjonalnych narzędzi stolarskich będziemy mogli sprawnie i …