Drewno towarzyszy w domach od wielu wieków. Prócz oczywistych walorów estetycznych, surowiec ten zawdzięcza swą popularność wszechstronności, łatwemu pozyskiwaniu oraz stosunkowo prostej obróbce, która nie wymaga zaawansowanych technologii.
Drewno – od wieków pod strzechą
W zależności od rodzaju drewna, można je stosować jako element konstrukcyjny bądź wyposażeniowy. Wykonując drewniany szkielet (więźbę dachową), najlepiej użyć jodły, świerku lub modrzewia, natomiast w przypadku elementów wystroju, takich jak meble, boazeria czy parkiet, można użyć np. drewna bukowego, klonowego, dębowego, jesionowego lub orzechowego.
Obecnie wyroby z drewna nie należą do najtańszych. Z tego też powodu często stosuje się tańsze alternatywy, co nierzadko wpływa na jakość i trwałość. Kwestię związane z ochroną środowiska i regulacją wycinki drzew również mają wpływ na popularność drewnianych wyrobów.
Płytki Woodskin – minimalizm i natura
Na szczęście na rynku dostępne są także imitacje, które wyglądem i strukturą nawiązują do drewna, jednakże cechuje je bardzo wysoka jakość wykonania. W tej grupie można z czystym sumieniem umieścić rektyfikowane płytki Woodskin od Ceramiki Paradyż – https://www.paradyz.com/plytki/woodskin.
Wykonana w technologii monoporosy (posiadają 10% nasiąkliwości) kolekcja to silna inspiracja północnymi terenami Europy – połączenie skandynawskiego minimalizmu z zachwycająca florą i fauną tworzy niezwykle stylowe i naturalne połączenie. Płytki Woodskin charakteryzują się ciepłym odcieniem drewnianych słojów oraz delikatną szarością betonu, idealnie wpisując się w popularny trend wnętrzarski zwany „back to nature”. Dodatkowo ich wszechstronność daje ogromne możliwości aranżacyjne pozwalające na wykorzystanie różnorodnych form, struktur oraz światła.
Jeśli cenisz naturalność, styl i ład, płytki rektyfikowane Woodskin to świetny wybór. Dzięki nim stworzysz wyjątkowe wnętrze, które roztoczy aurę spokoju i komfortu.