Jaką pościel wybrać do sypialni: bawełniana czy satynowa?

Pościel bawełniana i pościel satynowa znacząco się od siebie różnią. Każda z nich ma swoje indywidualne cechy i zalety, które odróżniają ją od konkurentki. Poznaj je wszystkie, zanim kupisz swój wymarzony komplet pościeli.

Pościel do sypialni – pościel bawełniana

Pościel bawełniana jest najpopularniejszym rodzajem pościeli. Sama nazwa zresztą nie jest precyzyjna, bo pościel bawełniana to nie tylko perkal i kora, ale też traktowana zupełnie osobno flanela.

Bawełna jest tkaniną naturalną, a więc dobrze przepuszczającą powietrze i ułatwiającą odprowadzenie potu na zewnątrz. Regulacja termiczna niewątpliwie zwiększa komfort snu.

Od strony praktycznej warto podkreślić, że bawełniana pościel sprzedawana jest w wielu wzorach, kolorach i rozmiarach. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozostaje jeszcze kwestia prania. Pościel bawełniana nie jest wymagająca. Można ją prać w pralce, w niskiej temperaturze, nie wymaga specjalnych detergentów. Po praniu trzeba ją wyprasować.

Pościel do sypialni – pościel satynowa

Pościel satynowa całkiem słusznie uważana jest za luksusową. Tka się ją z nici jedwabnych. Jest śliska i chłodna w dotyku, do tych właściwości trzeba się przyzwyczaić. Dobrze przepuszcza powietrze i odprowadza wilgoć. Charakterystyczny dla satynowej pościeli jest oryginalny gęsty splot. To często pościel jednokolorowa o niejednolitej strukturze. Właśnie dekoracyjny sposób tkania sprawia, że satyna jest wyjątkową tkaniną (Zobacz komplety pościeli marki Tivolyo Home).

Jak na jedwabną pościel przystało, satynę trzeba prać w niskich temperaturach, w detergentach przeznaczonych do jedwabiu.

Pościel do sypialni – pościel z satyny bawełnianej

Satyna bawełniana to swego rodzaju kompromis między miękką i uniwersalną bawełną a luksusem, jaki oferuje satyna. Bawełna satynowa wizualnie wygląda jak satyna, ale nie jest tak chłodna i śliska. Może poszczycić się wszystkimi pozytywnymi cechami bawełny, a więc przede wszystkim łatwością prania i prasowania, przyjemnym dotykiem, przepuszczalnością powietrza.

O ile pościel satynowa jest bardzo lśniąca (idealna do sypialni w stylu glamour), to satyna bawełniana jest matowa. Warto o tym pamiętać, kupując pościel.

Przeczytaj także: Odkryj stylowe dekoracje ścienne duńskiej marki G&C Interiors i nadaj wnętrzu odpowiednią oprawę.

More Articles for You

Wybór kolorów do malowania wnętrz – jak go sobie ułatwić?

Tworzenie spójnej kolorystyki we wnętrzu domu przypomina wybieranie codziennej garderoby — możesz kochać więcej niż jedno ubranie, ale nie założysz …

Różowe płytki – pomysł na kobiecą łazienkę!

Kolor różowy we wnętrzach był niegdyś kojarzony z kiczem, infantylnością i przesadną dziewczęcością. Na szczęście od kilku lat róż przeżywa …

Montaż konstrukcji stalowej – etapy realizacji

Choć współcześni przedsiębiorcy wolą montować konstrukcje stalowe zamiast tradycyjnych metod budowlanych, nie zawsze było to popularne. Okazuje się, że profesjonalny …

Który sztuczny ogród wertykalny jest najlepszy?

Wstępne poszukiwania roślinnej dekoracji masz już za sobą. Doskonale wiesz, że sztuczny ogród wertykalny Plantia pozwoli Ci cieszyć się z …

Płytki hiszpańskie – czy warto udekorować nimi kuchnię?

Wnętrze w domu można wykończyć w wielu stylach. Jednym z elementów aranżacji są różne elementy ceramiki tj. kafelki czy płytki. …

Jak chronić meble ogrodowe i ogrodzenia z drewna?

Drewno jest podstawowym, atrakcyjnym materiałem konstrukcyjnym szeroko stosowanym w budownictwie i przemyśle meblarskim. Niestety jest również materiałem charakteryzującym się dość …