Jaką pościel wybrać do sypialni: bawełniana czy satynowa?

Pościel bawełniana i pościel satynowa znacząco się od siebie różnią. Każda z nich ma swoje indywidualne cechy i zalety, które odróżniają ją od konkurentki. Poznaj je wszystkie, zanim kupisz swój wymarzony komplet pościeli.

Pościel do sypialni – pościel bawełniana

Spis treści

Pościel bawełniana jest najpopularniejszym rodzajem pościeli. Sama nazwa zresztą nie jest precyzyjna, bo pościel bawełniana to nie tylko perkal i kora, ale też traktowana zupełnie osobno flanela.

Bawełna jest tkaniną naturalną, a więc dobrze przepuszczającą powietrze i ułatwiającą odprowadzenie potu na zewnątrz. Regulacja termiczna niewątpliwie zwiększa komfort snu.

Od strony praktycznej warto podkreślić, że bawełniana pościel sprzedawana jest w wielu wzorach, kolorach i rozmiarach. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozostaje jeszcze kwestia prania. Pościel bawełniana nie jest wymagająca. Można ją prać w pralce, w niskiej temperaturze, nie wymaga specjalnych detergentów. Po praniu trzeba ją wyprasować.

Pościel do sypialni – pościel satynowa

Pościel satynowa całkiem słusznie uważana jest za luksusową. Tka się ją z nici jedwabnych. Jest śliska i chłodna w dotyku, do tych właściwości trzeba się przyzwyczaić. Dobrze przepuszcza powietrze i odprowadza wilgoć. Charakterystyczny dla satynowej pościeli jest oryginalny gęsty splot. To często pościel jednokolorowa o niejednolitej strukturze. Właśnie dekoracyjny sposób tkania sprawia, że satyna jest wyjątkową tkaniną (Zobacz komplety pościeli marki Tivolyo Home).

Jak na jedwabną pościel przystało, satynę trzeba prać w niskich temperaturach, w detergentach przeznaczonych do jedwabiu.

Pościel do sypialni – pościel z satyny bawełnianej

Satyna bawełniana to swego rodzaju kompromis między miękką i uniwersalną bawełną a luksusem, jaki oferuje satyna. Bawełna satynowa wizualnie wygląda jak satyna, ale nie jest tak chłodna i śliska. Może poszczycić się wszystkimi pozytywnymi cechami bawełny, a więc przede wszystkim łatwością prania i prasowania, przyjemnym dotykiem, przepuszczalnością powietrza.

O ile pościel satynowa jest bardzo lśniąca (idealna do sypialni w stylu glamour), to satyna bawełniana jest matowa. Warto o tym pamiętać, kupując pościel.

Przeczytaj także: Odkryj stylowe dekoracje ścienne duńskiej marki G&C Interiors i nadaj wnętrzu odpowiednią oprawę.

More Articles for You

Odświeżanie mebli ogrodowych przy pomocy lakierobejcy – co warto wiedzieć?

Cieplejsze, słoneczne dni to idealny czas na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej zieleni i kwiatów. Aby móc …

Żaluzje drewniane czy aluminiowe? Najważniejsze podobieństwa i różnice

Żaluzje, niezależnie od tego, czy mówimy o modelach drewnianych, czy aluminiowych, są w ostatnich czasach bardzo popularne. Ich design, skuteczność …

Czym pomalować meble kuchenne?

Odpowiednia farba do mebli kuchennych pozwoli nadać im drugie życie. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze rozwiązanie i na co zwrócić uwagę …

Fotowoltaika – czym jest i jak działa?

Troska o środowisko naturalne wpływa na podejmowanie decyzji zakupowych przez wielu klientów. Także w przypadku poszukiwania ekologicznych rozwiązań dla domu, …

Warsztat stolarski – co będzie przydatne?

Obróbka drewna wymaga użycia solidnego sprzętu, który znacznie ułatwi przebieg prac. Przy pomocy profesjonalnych narzędzi stolarskich będziemy mogli sprawnie i …