Jaką pościel wybrać do sypialni: bawełniana czy satynowa?

Pościel bawełniana i pościel satynowa znacząco się od siebie różnią. Każda z nich ma swoje indywidualne cechy i zalety, które odróżniają ją od konkurentki. Poznaj je wszystkie, zanim kupisz swój wymarzony komplet pościeli.

Pościel do sypialni – pościel bawełniana

Spis treści

Pościel bawełniana jest najpopularniejszym rodzajem pościeli. Sama nazwa zresztą nie jest precyzyjna, bo pościel bawełniana to nie tylko perkal i kora, ale też traktowana zupełnie osobno flanela.

Bawełna jest tkaniną naturalną, a więc dobrze przepuszczającą powietrze i ułatwiającą odprowadzenie potu na zewnątrz. Regulacja termiczna niewątpliwie zwiększa komfort snu.

Od strony praktycznej warto podkreślić, że bawełniana pościel sprzedawana jest w wielu wzorach, kolorach i rozmiarach. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozostaje jeszcze kwestia prania. Pościel bawełniana nie jest wymagająca. Można ją prać w pralce, w niskiej temperaturze, nie wymaga specjalnych detergentów. Po praniu trzeba ją wyprasować.

Pościel do sypialni – pościel satynowa

Pościel satynowa całkiem słusznie uważana jest za luksusową. Tka się ją z nici jedwabnych. Jest śliska i chłodna w dotyku, do tych właściwości trzeba się przyzwyczaić. Dobrze przepuszcza powietrze i odprowadza wilgoć. Charakterystyczny dla satynowej pościeli jest oryginalny gęsty splot. To często pościel jednokolorowa o niejednolitej strukturze. Właśnie dekoracyjny sposób tkania sprawia, że satyna jest wyjątkową tkaniną (Zobacz komplety pościeli marki Tivolyo Home).

Jak na jedwabną pościel przystało, satynę trzeba prać w niskich temperaturach, w detergentach przeznaczonych do jedwabiu.

Pościel do sypialni – pościel z satyny bawełnianej

Satyna bawełniana to swego rodzaju kompromis między miękką i uniwersalną bawełną a luksusem, jaki oferuje satyna. Bawełna satynowa wizualnie wygląda jak satyna, ale nie jest tak chłodna i śliska. Może poszczycić się wszystkimi pozytywnymi cechami bawełny, a więc przede wszystkim łatwością prania i prasowania, przyjemnym dotykiem, przepuszczalnością powietrza.

O ile pościel satynowa jest bardzo lśniąca (idealna do sypialni w stylu glamour), to satyna bawełniana jest matowa. Warto o tym pamiętać, kupując pościel.

Przeczytaj także: Odkryj stylowe dekoracje ścienne duńskiej marki G&C Interiors i nadaj wnętrzu odpowiednią oprawę.

More Articles for You

Podłogi drewniane – zalety i wady drewnianych rozwiązań podłogowych

Podłogi drewniane od dawna zachwycają swoim niepowtarzalnym urokiem i trwałością. Podłogi, takie jak parkiety i deski podłogowe, od wieków są …

Lampy stojące do salonu. Dlaczego są dobrym wyborem?

Oświetlenie salonu to niezwykle ważny aspekt. Nie tylko przekłada się na funkcjonalność pomieszczenia, ale pełni także funkcję dekoracyjną. Dobrze wybrane …

Brama garażowa rolowana: Wygodne rozwiązanie produkowane przez RoletyAlu

Chciałbym podzielić się z Wami moją wiedzą na temat bram garażowych rolowanych, które są coraz popularniejszym wyborem wśród właścicieli domów. …

Jak wybrać gwintownik ręczny do różnych rodzajów materiałów?

Wybór gwintownika ręcznego jest kluczowy dla efektywnego i precyzyjnego wykonywania prac związanych z gwintowaniem. Szeroki wybór tego rodzaju narzędzi dostępnych …

Kierunek otwierania drzwi wejściowych — drzwi zewnętrzne otwierane do środka czy na zewnątrz?

Kierunek otwierania drzwi wejściowych, czyli czy powinny być skierowane do środka, czy na zewnątrz, to kwestia, która może wpływać na …

Kompleksowy przewodnik po listwach przypodłogowych: od wyboru do montażu

Wybór odpowiednich listw przypodłogowych jest kluczowy dla estetyki i funkcjonalności każdego pomieszczenia. Listwy pełnią zarówno funkcje dekoracyjne, jak i praktyczne, …