Jaką pościel wybrać do sypialni: bawełniana czy satynowa?

Pościel bawełniana i pościel satynowa znacząco się od siebie różnią. Każda z nich ma swoje indywidualne cechy i zalety, które odróżniają ją od konkurentki. Poznaj je wszystkie, zanim kupisz swój wymarzony komplet pościeli.

Pościel do sypialni – pościel bawełniana

Spis treści

Pościel bawełniana jest najpopularniejszym rodzajem pościeli. Sama nazwa zresztą nie jest precyzyjna, bo pościel bawełniana to nie tylko perkal i kora, ale też traktowana zupełnie osobno flanela.

Bawełna jest tkaniną naturalną, a więc dobrze przepuszczającą powietrze i ułatwiającą odprowadzenie potu na zewnątrz. Regulacja termiczna niewątpliwie zwiększa komfort snu.

Od strony praktycznej warto podkreślić, że bawełniana pościel sprzedawana jest w wielu wzorach, kolorach i rozmiarach. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozostaje jeszcze kwestia prania. Pościel bawełniana nie jest wymagająca. Można ją prać w pralce, w niskiej temperaturze, nie wymaga specjalnych detergentów. Po praniu trzeba ją wyprasować.

Pościel do sypialni – pościel satynowa

Pościel satynowa całkiem słusznie uważana jest za luksusową. Tka się ją z nici jedwabnych. Jest śliska i chłodna w dotyku, do tych właściwości trzeba się przyzwyczaić. Dobrze przepuszcza powietrze i odprowadza wilgoć. Charakterystyczny dla satynowej pościeli jest oryginalny gęsty splot. To często pościel jednokolorowa o niejednolitej strukturze. Właśnie dekoracyjny sposób tkania sprawia, że satyna jest wyjątkową tkaniną (Zobacz komplety pościeli marki Tivolyo Home).

Jak na jedwabną pościel przystało, satynę trzeba prać w niskich temperaturach, w detergentach przeznaczonych do jedwabiu.

Pościel do sypialni – pościel z satyny bawełnianej

Satyna bawełniana to swego rodzaju kompromis między miękką i uniwersalną bawełną a luksusem, jaki oferuje satyna. Bawełna satynowa wizualnie wygląda jak satyna, ale nie jest tak chłodna i śliska. Może poszczycić się wszystkimi pozytywnymi cechami bawełny, a więc przede wszystkim łatwością prania i prasowania, przyjemnym dotykiem, przepuszczalnością powietrza.

O ile pościel satynowa jest bardzo lśniąca (idealna do sypialni w stylu glamour), to satyna bawełniana jest matowa. Warto o tym pamiętać, kupując pościel.

Przeczytaj także: Odkryj stylowe dekoracje ścienne duńskiej marki G&C Interiors i nadaj wnętrzu odpowiednią oprawę.

More Articles for You

Markiza Australia – nowoczesność w prostym wydaniu

Markizy tarasowe to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie dla tych, którzy pragną cieszyć się komfortem na swoim tarasie, ale także estetyczny …

W którym miesiącu najlepiej rozpocząć budowę domu?

Wybór odpowiedniego miesiąca na rozpoczęcie budowy domu jest bardzo ważną decyzją, która ma wpływ nie tylko na przebieg prac, ale …

Sztukateria: Tradycja i nowoczesność w zdobniczych detalach

Sztukateria dodaje nieograniczonych możliwości wyrażenia indywidualnego stylu i tworzenia atmosfery, która oddaje naszą osobowość. Jest to jedno z narzędzi, dzięki …

Estetyczne i funkcjonalne: Piękno listew sufitowych styropianowych gładkich

W dzisiejszych czasach, gdy projektowanie wnętrz osiągnęło wyższy poziom zaawansowania, detale i akcenty stały się nieodzownym elementem tworzenia przyjemnej atmosfery …

Kolory elewacji domów jednorodzinnych: Odzwierciedlenie stylu i charakteru

Elewacja domu jednorodzinnego jest wizytówką każdego budynku. To pierwsze, co zauważamy patrząc na budynek z zewnątrz. Wybór kolorów elewacji jest …

Listwa przypodłogowa LED jako designerski akcent

Listwa przypodłogowa LED to stylowy i funkcjonalny dodatek do domu. Jest to specjalny typ oświetlenia, który jest montowany na podłodze, …