Jaką pościel wybrać do sypialni: bawełniana czy satynowa?

Pościel bawełniana i pościel satynowa znacząco się od siebie różnią. Każda z nich ma swoje indywidualne cechy i zalety, które odróżniają ją od konkurentki. Poznaj je wszystkie, zanim kupisz swój wymarzony komplet pościeli.

Pościel do sypialni – pościel bawełniana

Pościel bawełniana jest najpopularniejszym rodzajem pościeli. Sama nazwa zresztą nie jest precyzyjna, bo pościel bawełniana to nie tylko perkal i kora, ale też traktowana zupełnie osobno flanela.

Bawełna jest tkaniną naturalną, a więc dobrze przepuszczającą powietrze i ułatwiającą odprowadzenie potu na zewnątrz. Regulacja termiczna niewątpliwie zwiększa komfort snu.

Od strony praktycznej warto podkreślić, że bawełniana pościel sprzedawana jest w wielu wzorach, kolorach i rozmiarach. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozostaje jeszcze kwestia prania. Pościel bawełniana nie jest wymagająca. Można ją prać w pralce, w niskiej temperaturze, nie wymaga specjalnych detergentów. Po praniu trzeba ją wyprasować.

Pościel do sypialni – pościel satynowa

Pościel satynowa całkiem słusznie uważana jest za luksusową. Tka się ją z nici jedwabnych. Jest śliska i chłodna w dotyku, do tych właściwości trzeba się przyzwyczaić. Dobrze przepuszcza powietrze i odprowadza wilgoć. Charakterystyczny dla satynowej pościeli jest oryginalny gęsty splot. To często pościel jednokolorowa o niejednolitej strukturze. Właśnie dekoracyjny sposób tkania sprawia, że satyna jest wyjątkową tkaniną (Zobacz komplety pościeli marki Tivolyo Home).

Jak na jedwabną pościel przystało, satynę trzeba prać w niskich temperaturach, w detergentach przeznaczonych do jedwabiu.

Pościel do sypialni – pościel z satyny bawełnianej

Satyna bawełniana to swego rodzaju kompromis między miękką i uniwersalną bawełną a luksusem, jaki oferuje satyna. Bawełna satynowa wizualnie wygląda jak satyna, ale nie jest tak chłodna i śliska. Może poszczycić się wszystkimi pozytywnymi cechami bawełny, a więc przede wszystkim łatwością prania i prasowania, przyjemnym dotykiem, przepuszczalnością powietrza.

O ile pościel satynowa jest bardzo lśniąca (idealna do sypialni w stylu glamour), to satyna bawełniana jest matowa. Warto o tym pamiętać, kupując pościel.

Przeczytaj także: Odkryj stylowe dekoracje ścienne duńskiej marki G&C Interiors i nadaj wnętrzu odpowiednią oprawę.

More Articles for You

Jakie okna do domu wybrać?

Jakie okna do domu wybrać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności warto zapoznać się z rodzajami dostępnych na …

Wszystko, co należy wiedzieć o wymianie okien

Wiele osób zastanawia się, czy okna w ich mieszkaniu powinny zostać już wymienione, czy też można jeszcze trochę poczekać. Istnieje …

W jaki sposób dobrać fotel młodzieżowy do biurka nastolatka?

Dziecko im starsze, tym więcej czasu spędza przy biurku, ucząc się, odrabiając lekcje. Rolą rodzica jest dopasować tak wszystkie elementy …

Jakie meble młodzieżowe są polecane?

Wraz z rozwojem dziecka zmieniają się jego potrzeby, również w kwestii umeblowania pokoju. Na szczęście producenci oferują meble młodzieżowe, które …

Historia Dnia Matki

Każdy naród ma swoje święta. Dotyczą one ważnych wydarzeń historycznych lub obrzędów związanych z religią. Istnieją też święta, które zapisały …

Chodniki na metry – kilka istotnych wzmianek

Obecnie opcja taka jak chodniki na metry, to rzecz jasna standard. Mowa tu konkretnie o tym, że fabryki wytwarzają konkretną …