Kontaktrony do okien – zaawansowane zabezpieczenie nieruchomości

Kontaktrony to małe i niepozorne urządzenia, które można umieścić w drzwiach i oknach. Wytwarzają pole elektromagnetyczne, za pomocą którego monitorują ruch w jego obrębie. Kontaktrony do okien to bardzo efektywne urządzenia, które powinny znaleźć się w wielu biurach i nie tylko.

Jak działają kontaktrony do okien? Skuteczne czujki magnetyczne

Spis treści

Kompletne zabezpieczenie nieruchomości – domu, mieszkania a przede wszystkim biura – powinno składać się z kilku elementów. W trosce o maksimum bezpieczeństwa należy zadbać nie tylko o umieszczenie kamer monitoringu i czujek alarmowych. Przydatne jest też zabezpieczenie okien i drzwi. W tym celu warto wyposażyć się w wygodne kontaktrony do okien.

Przedstawiane urządzenia działają w bardzo prosty, ale skuteczny sposób. Wbudowane czujki składają się z magnesu i kontaktronu właściwego. Obydwie części tworzą obwód zamknięty. Dopóki kontaktron znajduje się w polu magnetycznym, nic nie ulega zmianie. Jeżeli jednak pole magnetyczne zostanie zakłócone, stan urządzenia się zmieni, obwód zostanie przerwany. Na skutek przerwania obwodu elektromagnetycznego pojawi się reakcja alarmowa.

Kontaktrony do okien – rodzaj i zastosowanie

Kontaktrony można podzielić na dwa rodzaje produktów ze względu na typ czujnika magnetycznego, przekładający się także na bezpośredni montaż urządzenia. Pierwszy wariant to kontaktrony do okien wpuszczane. Instalowane są wewnątrz drzwi lub okien. Otwarcie skrzydła będzie powodowało reakcję alarmową. To bardzo przydatne urządzenia w sytuacji, gdy pragnie się zabezpieczyć okno, ale jednocześnie ma się potrzebę częściowego korzystania z niego – np. poprzez uchylenie okna. Zamontowana na dole skrzydła czujka magnetyczna nie zareaguje na tę czynność. Jeżeli jednak ktoś będzie próbował zbić szybę lub otworzy całe skrzydło, alarm zostanie włączony.

Drugim rodzajem tych produktów są kontaktrony powierzchniowe. Zostały one dostosowane do nieco innych zastosowań. Umieszczane są na podłodze lub w niedużej odległości nad nią. Powszechnie montuje się je w bramach garażowych, aby zwiększyć bezpieczeństwo garażu.

More Articles for You

Podłogi drewniane – zalety i wady drewnianych rozwiązań podłogowych

Podłogi drewniane od dawna zachwycają swoim niepowtarzalnym urokiem i trwałością. Podłogi, takie jak parkiety i deski podłogowe, od wieków są …

Lampy stojące do salonu. Dlaczego są dobrym wyborem?

Oświetlenie salonu to niezwykle ważny aspekt. Nie tylko przekłada się na funkcjonalność pomieszczenia, ale pełni także funkcję dekoracyjną. Dobrze wybrane …

Brama garażowa rolowana: Wygodne rozwiązanie produkowane przez RoletyAlu

Chciałbym podzielić się z Wami moją wiedzą na temat bram garażowych rolowanych, które są coraz popularniejszym wyborem wśród właścicieli domów. …

Jak wybrać gwintownik ręczny do różnych rodzajów materiałów?

Wybór gwintownika ręcznego jest kluczowy dla efektywnego i precyzyjnego wykonywania prac związanych z gwintowaniem. Szeroki wybór tego rodzaju narzędzi dostępnych …

Kierunek otwierania drzwi wejściowych — drzwi zewnętrzne otwierane do środka czy na zewnątrz?

Kierunek otwierania drzwi wejściowych, czyli czy powinny być skierowane do środka, czy na zewnątrz, to kwestia, która może wpływać na …

Kompleksowy przewodnik po listwach przypodłogowych: od wyboru do montażu

Wybór odpowiednich listw przypodłogowych jest kluczowy dla estetyki i funkcjonalności każdego pomieszczenia. Listwy pełnią zarówno funkcje dekoracyjne, jak i praktyczne, …