W jaki sposób roboty koszące STIGA Autoclip usprawniają pielęgnację trawnika?

Lubisz, kiedy trawnik wokół domu wygląda nienagannie, ale nie zawsze masz czas, siły lub ochotę na to, by samodzielnie o niego zadbać? Rozwiązaniem idealnym jest robot koszący. STIGA Autoclip w sposób zarazem dyskretny dla otoczenia i przyjazny środowisku samodzielnie kosi trawę, odciążając Cię od niewygodnej pracy.

Co to jest robot koszący?

Spis treści

Kosiarka automatyczna to inteligentne urządzenie pozwalające na bezobsługową pielęgnację trawnika. Działa podobnie jak robot sprzątający – samodzielnie porusza się po wyznaczonym obszarze, zwinnie omija przeszkody. Przy tym doskonale wykonuje zadanie, do którego została przeznaczona: ścina trawę i dodatkowo rozdrabnia ją do postaci miałkiego pokosu, którego nie musisz grabić.

W jaki sposób kosiarka automatyczna usprawnia pracę w ogrodzie?

Sprawdza się w niemalże każdych warunkach. Wbudowany żyroskop oraz duże koła z bieżnikiem zapewniają doskonałą przyczepność do podłoża i trajektorię poruszania, dzięki czemu urządzenie efektywnie pracuje nawet na nierównej – nachylonej – powierzchni, ze stromymi podjazdami. Wśród generacji STIGA Autoclip, 530 SG posiada moduł zdalnego sterowania GMS/GPS, dzięki któremu urządzenie możesz uruchomić z dowolnego miejsca na świecie – wystarczy smartfon i dedykowana aplikacja umożliwiająca zarówno geolokalizację robota, jak i monitoring jego pracy. Zdalną obsługę bez obawy o kradzież lub nieautoryzowane użycie robota umożliwia zabezpieczenie w postaci 4-cyfrowego kodu PIN, który wymagany jest, by uzyskać dostęp do opcji programowania.

Kolejnymi innowacjami są czujniki: deszczu, wykrywania skoszonego obszaru oraz ruchu. Pierwszy ostrzega przed opadami i zapobiegawczo wyłącza ostrza tnące, a następnie kieruje robota do stacji dokującej, gdzie w trybie „uśpienia” przeczekuje ulewę. Drugi pozwala maszynie na rozpoznanie areału, na którym już pracowała. Jak to możliwe? Robot koszący, w przeciwieństwie do tradycyjnej kosiarki, nie kosi trawnika pas za pasem, ale podąża wytyczoną drogą; wyjeżdża ze stacji dokującej i rozpoczyna pracę, poruszając się po wyznaczonej linii do momentu, gdy natrafi na przewód graniczny. Wówczas losowo zmienia kierunek jazdy. Trzeci – czujnik ruchu – uaktywnia się w sytuacji, gdy koła przestają obracać się; natychmiast wyłącza system tnący, a następnie całego robota.

Kosiarka automatyczna przystosowana jest do codziennej pracy, a dzięki czujnikowi wzrostu trawy odpowiednio wydłuża czas pracy w okresach, kiedy częste koszenie staje się koniecznością, np. wiosną. Dzięki temu trawnik przez cały sezon zachwyca nienagannym wyglądem.

Dlaczego warto zainwestować w urządzenie zasilane nowoczesnym akumulatorem litowo-jonowym?

Robot koszący jest w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego, co jest zasługą akumulatora litowo-jonowego nieemitującego spalin. Baterie tego typu są znacznie lepsze – wydajniejsze, trwalsze, łatwiejsze
w utrzymaniu – w porównaniu do standardowych, niklowo-metalowo-wodorkowych. Działają nawet 3 razy dłużej i nie wymagają interwencji w sytuacji, gdy zaczynają się rozładowywać. Autoclip w odpowiednim momencie przerwie pracę i skieruje się do stacji dokującej w celu naładowania akumulatora. Technologia bezszczotkowa redukuje do minimum konieczność serwisowania sprzętu i znacznie wydłuża jego żywotność. Dzięki zasilaniu akumulatorowemu ekologiczna kosiarka automatyczna pracuje zarazem cicho i wydajnie, nawet do 10 godzin bez przerwy. To wystarczy, by dokładnie wykosić nawet bardzo duży ogród o powierzchni do 6000 m².

Kompaktowy, zdalnie sterowany, niezawodny – Autoclip profesjonalnie zadba o kondycję Twojego trawnika!

Źródło: www.stiga.pl

Konstruktorzy STIGA zadbali, by każdy element robotów koszących Autoclip został wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów. Czteroramienny nóż ze stali nierdzewnej zapewnia doskonałe cięcie, bez szkody dla kondycji darni (każdego dnia kosi kilka milimetrów trawy tak, aby rosła równomiernie), a miękki zderzak umożliwia bezpieczną pracę bardzo blisko przeszkód.

Jak przygotować STIGA Autoclip do pracy?

Instalacja robota koszącego jest bardzo prosta. Wystarczy umieścić w wybranym miejscu stację dokującą, wytyczyć obszar pracy przewodów granicznych (dołączonych do zestawu) poprzez przymocowanie ich do podłoża z pomocą specjalnych szpilek i zaprogramować częstotliwość koszenia. Przetestowany system transmisji sygnału gwarantuje całkowite bezpieczeństwo; jeżeli przewód zostanie przerwany, sygnał przestanie być emitowany, a robot zatrzyma się automatycznie.

Wszystkie wspomniane czynności szczegółowo opisane są w instrukcji obsługi. Jeśli obawiasz się problemów, mogą wykonać je za Ciebie wykwalifikowani serwisanci STIGA; zagłębienie przewodu granicznego w gruncie przeprowadzą przy pomocy maszyny, która w niemal bezinwazyjnie otoczy przewodem ogród.

Robot koszący STIGA Autoclip został zaprojektowany z myślą o przyjemnym koszeniu trawnika i znakomicie wypełnia swoje zadanie. Jest samodzielny, a przy tym inteligentny – cichy, wydajny, dostosowujący się do warunków pracy, bezpieczny zarazem dla otoczenia i środowiska. To niewielkie urządzenie codziennie wykonuje ogromną pracę w trosce o naturalne piękno trawnika.

More Articles for You

Podłogi drewniane – zalety i wady drewnianych rozwiązań podłogowych

Podłogi drewniane od dawna zachwycają swoim niepowtarzalnym urokiem i trwałością. Podłogi, takie jak parkiety i deski podłogowe, od wieków są …

Lampy stojące do salonu. Dlaczego są dobrym wyborem?

Oświetlenie salonu to niezwykle ważny aspekt. Nie tylko przekłada się na funkcjonalność pomieszczenia, ale pełni także funkcję dekoracyjną. Dobrze wybrane …

Brama garażowa rolowana: Wygodne rozwiązanie produkowane przez RoletyAlu

Chciałbym podzielić się z Wami moją wiedzą na temat bram garażowych rolowanych, które są coraz popularniejszym wyborem wśród właścicieli domów. …

Jak wybrać gwintownik ręczny do różnych rodzajów materiałów?

Wybór gwintownika ręcznego jest kluczowy dla efektywnego i precyzyjnego wykonywania prac związanych z gwintowaniem. Szeroki wybór tego rodzaju narzędzi dostępnych …

Kierunek otwierania drzwi wejściowych — drzwi zewnętrzne otwierane do środka czy na zewnątrz?

Kierunek otwierania drzwi wejściowych, czyli czy powinny być skierowane do środka, czy na zewnątrz, to kwestia, która może wpływać na …

Kompleksowy przewodnik po listwach przypodłogowych: od wyboru do montażu

Wybór odpowiednich listw przypodłogowych jest kluczowy dla estetyki i funkcjonalności każdego pomieszczenia. Listwy pełnią zarówno funkcje dekoracyjne, jak i praktyczne, …