W jaki sposób roboty koszące STIGA Autoclip usprawniają pielęgnację trawnika?

Lubisz, kiedy trawnik wokół domu wygląda nienagannie, ale nie zawsze masz czas, siły lub ochotę na to, by samodzielnie o niego zadbać? Rozwiązaniem idealnym jest robot koszący. STIGA Autoclip w sposób zarazem dyskretny dla otoczenia i przyjazny środowisku samodzielnie kosi trawę, odciążając Cię od niewygodnej pracy.

Co to jest robot koszący?

Spis treści

Kosiarka automatyczna to inteligentne urządzenie pozwalające na bezobsługową pielęgnację trawnika. Działa podobnie jak robot sprzątający – samodzielnie porusza się po wyznaczonym obszarze, zwinnie omija przeszkody. Przy tym doskonale wykonuje zadanie, do którego została przeznaczona: ścina trawę i dodatkowo rozdrabnia ją do postaci miałkiego pokosu, którego nie musisz grabić.

W jaki sposób kosiarka automatyczna usprawnia pracę w ogrodzie?

Sprawdza się w niemalże każdych warunkach. Wbudowany żyroskop oraz duże koła z bieżnikiem zapewniają doskonałą przyczepność do podłoża i trajektorię poruszania, dzięki czemu urządzenie efektywnie pracuje nawet na nierównej – nachylonej – powierzchni, ze stromymi podjazdami. Wśród generacji STIGA Autoclip, 530 SG posiada moduł zdalnego sterowania GMS/GPS, dzięki któremu urządzenie możesz uruchomić z dowolnego miejsca na świecie – wystarczy smartfon i dedykowana aplikacja umożliwiająca zarówno geolokalizację robota, jak i monitoring jego pracy. Zdalną obsługę bez obawy o kradzież lub nieautoryzowane użycie robota umożliwia zabezpieczenie w postaci 4-cyfrowego kodu PIN, który wymagany jest, by uzyskać dostęp do opcji programowania.

Kolejnymi innowacjami są czujniki: deszczu, wykrywania skoszonego obszaru oraz ruchu. Pierwszy ostrzega przed opadami i zapobiegawczo wyłącza ostrza tnące, a następnie kieruje robota do stacji dokującej, gdzie w trybie „uśpienia” przeczekuje ulewę. Drugi pozwala maszynie na rozpoznanie areału, na którym już pracowała. Jak to możliwe? Robot koszący, w przeciwieństwie do tradycyjnej kosiarki, nie kosi trawnika pas za pasem, ale podąża wytyczoną drogą; wyjeżdża ze stacji dokującej i rozpoczyna pracę, poruszając się po wyznaczonej linii do momentu, gdy natrafi na przewód graniczny. Wówczas losowo zmienia kierunek jazdy. Trzeci – czujnik ruchu – uaktywnia się w sytuacji, gdy koła przestają obracać się; natychmiast wyłącza system tnący, a następnie całego robota.

Kosiarka automatyczna przystosowana jest do codziennej pracy, a dzięki czujnikowi wzrostu trawy odpowiednio wydłuża czas pracy w okresach, kiedy częste koszenie staje się koniecznością, np. wiosną. Dzięki temu trawnik przez cały sezon zachwyca nienagannym wyglądem.

Dlaczego warto zainwestować w urządzenie zasilane nowoczesnym akumulatorem litowo-jonowym?

Robot koszący jest w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego, co jest zasługą akumulatora litowo-jonowego nieemitującego spalin. Baterie tego typu są znacznie lepsze – wydajniejsze, trwalsze, łatwiejsze
w utrzymaniu – w porównaniu do standardowych, niklowo-metalowo-wodorkowych. Działają nawet 3 razy dłużej i nie wymagają interwencji w sytuacji, gdy zaczynają się rozładowywać. Autoclip w odpowiednim momencie przerwie pracę i skieruje się do stacji dokującej w celu naładowania akumulatora. Technologia bezszczotkowa redukuje do minimum konieczność serwisowania sprzętu i znacznie wydłuża jego żywotność. Dzięki zasilaniu akumulatorowemu ekologiczna kosiarka automatyczna pracuje zarazem cicho i wydajnie, nawet do 10 godzin bez przerwy. To wystarczy, by dokładnie wykosić nawet bardzo duży ogród o powierzchni do 6000 m².

Kompaktowy, zdalnie sterowany, niezawodny – Autoclip profesjonalnie zadba o kondycję Twojego trawnika!

Źródło: www.stiga.pl

Konstruktorzy STIGA zadbali, by każdy element robotów koszących Autoclip został wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów. Czteroramienny nóż ze stali nierdzewnej zapewnia doskonałe cięcie, bez szkody dla kondycji darni (każdego dnia kosi kilka milimetrów trawy tak, aby rosła równomiernie), a miękki zderzak umożliwia bezpieczną pracę bardzo blisko przeszkód.

Jak przygotować STIGA Autoclip do pracy?

Instalacja robota koszącego jest bardzo prosta. Wystarczy umieścić w wybranym miejscu stację dokującą, wytyczyć obszar pracy przewodów granicznych (dołączonych do zestawu) poprzez przymocowanie ich do podłoża z pomocą specjalnych szpilek i zaprogramować częstotliwość koszenia. Przetestowany system transmisji sygnału gwarantuje całkowite bezpieczeństwo; jeżeli przewód zostanie przerwany, sygnał przestanie być emitowany, a robot zatrzyma się automatycznie.

Wszystkie wspomniane czynności szczegółowo opisane są w instrukcji obsługi. Jeśli obawiasz się problemów, mogą wykonać je za Ciebie wykwalifikowani serwisanci STIGA; zagłębienie przewodu granicznego w gruncie przeprowadzą przy pomocy maszyny, która w niemal bezinwazyjnie otoczy przewodem ogród.

Robot koszący STIGA Autoclip został zaprojektowany z myślą o przyjemnym koszeniu trawnika i znakomicie wypełnia swoje zadanie. Jest samodzielny, a przy tym inteligentny – cichy, wydajny, dostosowujący się do warunków pracy, bezpieczny zarazem dla otoczenia i środowiska. To niewielkie urządzenie codziennie wykonuje ogromną pracę w trosce o naturalne piękno trawnika.

More Articles for You

Odświeżanie mebli ogrodowych przy pomocy lakierobejcy – co warto wiedzieć?

Cieplejsze, słoneczne dni to idealny czas na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej zieleni i kwiatów. Aby móc …

Żaluzje drewniane czy aluminiowe? Najważniejsze podobieństwa i różnice

Żaluzje, niezależnie od tego, czy mówimy o modelach drewnianych, czy aluminiowych, są w ostatnich czasach bardzo popularne. Ich design, skuteczność …

Czym pomalować meble kuchenne?

Odpowiednia farba do mebli kuchennych pozwoli nadać im drugie życie. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze rozwiązanie i na co zwrócić uwagę …

Fotowoltaika – czym jest i jak działa?

Troska o środowisko naturalne wpływa na podejmowanie decyzji zakupowych przez wielu klientów. Także w przypadku poszukiwania ekologicznych rozwiązań dla domu, …

Warsztat stolarski – co będzie przydatne?

Obróbka drewna wymaga użycia solidnego sprzętu, który znacznie ułatwi przebieg prac. Przy pomocy profesjonalnych narzędzi stolarskich będziemy mogli sprawnie i …