Malowanie sufitu – wszystko co musisz wiedzieć!

Malowanie sufitu potrafi być nie lada wyczynem, szczególnie w miejscach trudno dostępnych, jak na przykład powierzchnia nad kabiną prysznica. Aby zrobić to dobrze, sprawnie i bez ryzykowania smug, musimy przyjąć odpowiedni sposób pracy, a także wyposażyć się w dobre narzędzia i wysokiej jakości farbę. Co możemy zrobić, aby ułatwić sobie zadanie? Lepiej jest malować sufit wałkiem czy pędzelkami? Jak zabezpieczyć ściany na styku z sufitem, aby się nie pobrudziły?

1. Malowanie sufitu – wałkiem czy pędzlami?

2. Malowanie sufitu bez smug!

3. Malowanie sufitu krok po kroku

Malowanie sufitu – wałkiem czy pędzlami?

Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest – czemu nie oba? Wałek świetnie sprawdzi się do malowania dużej powierzchni na środku sufitu, podczas gdy pędzlami różnej wielkości możemy sprawnie poradzić sobie z rogami czy trudno dostępnymi miejscami. Ważne jest, aby narzędzia były w dobrym stanie, a w przypadku pędzli – aby miały miękki włos, który nie będzie zostawiał śladów na strukturze farby. W przypadku wałków warto jest wybrać co najmniej dwa rodzaje, a także zadbać by jeden z nich miał dostatecznie długą rączkę, aby było nam wygodnie pracować. Musimy też przygotować dość dużo farby, by móc przeprowadzić malowanie co najmniej w dwóch warstwach, dzięki czemu uzyskamy najlepszy efekt, gładki i bez nierówności. Więcej na ten temat znajdziesz pod adresem http://dekoracje-scian.com.pl/.

Malowanie sufitu bez smug!

Aby kolor farby był jednolity, niezależnie od tego czy malujemy ściany czy sufit, musimy odpowiednio przyłożyć się do pracy. Warto jest pracować miarowo i dbać o to, aby na wałku czy pędzlu nie było zbyt dużo farby na raz. Jeżeli rozkładamy pracę na więcej, niż jeden dzień – co jest wskazane ze względu na schnięcie pomiędzy warstwami – powinniśmy zadbać o to, aby dokładnie umyć narzędzia po zakończonej pracy i dać im swobodnie wyschnąć. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko powstawania smug, podobnie jak w sytuacji, gdy będziemy malować długimi, delikatnymi ruchami, pokrywając sufit farbą raz obok razu. Dobrze jest też przejechać po jednym kawałku powierzchni więcej niż raz, dzięki czemu zostawimy tam trochę więcej farby, a sufit nie będzie miał prześwitów w miejscach, gdzie warstwa jest cieńsza.

Sprawdź także:  Jak wybrać odpowiedni fotel biurowy?

Malowanie sufitu krok po kroku

Zanim zaczniemy malować musimy oczywiście przygotować sobie narzędzia i samą farbę. Kolejnym krokiem będzie oddzielenie styku ścian z sufitem. Możemy łatwo wykonać to za pomocą taśmy malarskiej, gdzie jej grubość będzie oznaczała biały pasek na ścianie wzdłuż sufitu – stworzymy tym samym ciekawą aplikację, a przy okazji zminimalizujemy ryzyko wyjechania za linię niemalże do zera. W sytuacji, gdy chcemy robić więcej warstw, warto dać farbie najpierw dokładnie wyschnąć. Wprawdzie zwiększymy tym samym ilość dni, jakie zajmie nam akcja odświeżania mieszkania, ale z drugiej strony będziemy mieli pewność, że wszystko zostało zrobione jak należy, a nowa farba wytrzyma długi czas. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie http://dekoracje-scian.com.pl/malowanie-sufitu-walkiem-krok-kroku/.

Malowanie sufitu jest wymagające głównie ze względu na pozę, jaką musimy przyjąć podczas pracy, a także w sytuacjach, gdy część powierzchni jest trudno dostępna lub ma dziwny układ. Z każdym takim problemem możemy sobie jednak łatwo poradzić, podobnie jak z unikaniem smug na powierzchni czy ochroną ścian przed wyjechaniem za linie. Wystarczy odrobina cierpliwości i kilka praktycznych sztuczek i narzędzi, abyśmy bez problemu byli w stanie samodzielnie i sprawnie odświeżyć nasze mieszkanie.

More Articles for You

Zadaszenia tarasowe – jak cieszyć się tarasem przez cały rok?

Zadaszenie tarasu to nie tylko wygoda, ale także sposób na to, by móc korzystać z tej przestrzeni bez względu na …

Oprysk z Jodyny na Pomidory – Przygotowanie i Zastosowanie

Oprysk z jodyny na pomidory to temat, który ostatnio wzbudza sporo zainteresowania wśród ogrodników. Czy jodyna naprawdę może pomóc naszym …

Altany Ogrodowe: rodzaje i materiały z których buduje się altany

Altany ogrodowe to więcej niż tylko konstrukcje w ogrodzie – to przestrzenie, które zmieniają sposób, w jaki żyjemy na zewnątrz. …

Budowa Altany Ogrodowej: 5 Kluczowych Kroków przed Rozpoczęciem

Budowa altany ogrodowej to projekt, który może odmienić Twój ogród. Zastanawiasz się, jak zacząć i na co zwrócić uwagę? Czy …