Armatura łazienkowa – najnowsze trendy! Czym się kierować przy wyborze?

Na aranżacje łazienki składa się kilka elementów. Tym, który pod względem gabarytów jest może i najmniejszy, ale pod względem funkcjonalności i estetyki najistotniejszy, jest armatura łazienkowa. Baterie umywalkowe i wannowe oraz zestawy prysznicowe to swojego rodzaju podsumowanie całej aranżacji, wyznacznik stylu i przysłowiowa kropka nad i. Jak ją zatem skompletować, aby wszystko było piękne i zarazem praktyczne?

Baterie umywalkowe i pozostała armatura – jak ją dopasować?

Spis treści

Wybór armatury ogólnie nie należy do najłatwiejszych. W przypadku baterii umywalkowych jest to szczególnie trudne, ponieważ to właśnie z nich korzystamy najczęściej. Muszą one spełniać potrzeby wszystkich domowników, a równocześnie powinny być w pełni dopasowane do aranżacji całej łazienki pod kątem stylistycznym.

Dlatego też w przypadku kompletowania armatury łazienkowej najlepiej jest wybierać produkty z jednej kolekcji. Dzisiaj producenci oferują całe linie produktowe, które są wykonane w jednej stylistyce i obejmują zarówno baterie umywalkowe, jak i baterie wannowe oraz zestawy prysznicowe. Dzięki temu cały wystrój łazienki jest po prostu spójny.

Oczywiście fani eklektyzmu mogą pozwolić sobie na łączenie różnych stylów. Jednak, aby efekt tych działań był estetyczny, trzeba umieć to zrobić. Bo niestety, bardzo łatwo jest tutaj otrzeć się o kicz lub wybrać armaturę kompletnie niepraktyczną, która pomimo swojego oryginalnego designu, będzie po prostu mało funkcjonalna i uciążliwa w codziennym użytkowaniu.

Rodzaje baterii umywalkowych i wannowych – styl i funkcjonalność

Zastanawiając się nad wyborem armatury, musimy zatem zwracać uwagę nie tylko na jej wygląd i styl, ale także na jej funkcjonalność. Wielu renomowanym producentom, takim jak m.in. Grohe, Vitra, Giulini Giovanni, Armando Vicario czy Excellent, udaje się ta niezbyt łatwa sztuka, połączenia obu tych cech w swoich produktach. Dzięki temu otrzymujemy niezwykle ciekawą armaturę łazienkową pod kątem designerskim, która odznacza się wysoką funkcjonalnością. Czyli pięknie się prezentuje, a przy tym jest praktyczna w użytkowaniu i łatwa w czyszczeniu.

Wśród nowoczesnej armatury obecnie prym wiodą baterie umywalkowe i wannowe o niecodziennym montażu. Są to baterie podtynkowe oraz baterie wolnostojące. Tego typu armatura jest zaskakująca w swoim designie i stanowi niezwykle oryginalny akcent.

W kwestii rozwiązań standardowych spotykane są najczęściej baterie jednouchwytowe z mieszaczem, montowane bezpośrednio do blatu lub umywalki, które zdaje się, że już na dobre wyparły popularne kiedyś baterie natynkowe z kurkami. Co prawda w łazienkach w stylu retro zdarza się tego typu armatura, jednak są to przeważnie kunsztownie wykonane baterie umywalkowe i wannowe, które do najtańszych nie należą.

Trwałość i ekologia

Coś, o czym niekiedy zapominamy, a co obecnie jest niezwykle istotne, to wybieranie produktów, które są przyjazne dla środowiska. W kwestii armatury także mamy możliwość zdecydowania się na wyroby ekologiczne. Są producenci, tacy jak np. Grohe, którzy kładą na ten aspekt olbrzymi nacisk. Oferując nie tylko bardzo trwałe produkty, które można użytkować przez wiele lat, ale także produkty, których konstrukcja pozwala na ekonomiczne zużycie wody, co przekłada się i na ochronę środowiska, i na oszczędność w naszej kieszeni. Dlatego po prostu warto wydać na armaturę więcej, bo w efekcie będzie ona kosztować nas mniej.

More Articles for You

Odświeżanie mebli ogrodowych przy pomocy lakierobejcy – co warto wiedzieć?

Cieplejsze, słoneczne dni to idealny czas na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej zieleni i kwiatów. Aby móc …

Żaluzje drewniane czy aluminiowe? Najważniejsze podobieństwa i różnice

Żaluzje, niezależnie od tego, czy mówimy o modelach drewnianych, czy aluminiowych, są w ostatnich czasach bardzo popularne. Ich design, skuteczność …

Czym pomalować meble kuchenne?

Odpowiednia farba do mebli kuchennych pozwoli nadać im drugie życie. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze rozwiązanie i na co zwrócić uwagę …

Fotowoltaika – czym jest i jak działa?

Troska o środowisko naturalne wpływa na podejmowanie decyzji zakupowych przez wielu klientów. Także w przypadku poszukiwania ekologicznych rozwiązań dla domu, …

Warsztat stolarski – co będzie przydatne?

Obróbka drewna wymaga użycia solidnego sprzętu, który znacznie ułatwi przebieg prac. Przy pomocy profesjonalnych narzędzi stolarskich będziemy mogli sprawnie i …