Czym kierować się w wyborze kosmetyków do pielęgnacji włosów?

Kosmetyki do włosów tworzą obecnie bardzo zróżnicowaną, pełną bardzo odmiennych, a czasem niewiele się od siebie różniących produktów, wśród których czasami trudno jest się nam odnaleźć. Czym się kierować przy wyborze.

Zaufaj specjaliście 

Spis treści

Z pewnością pierwszą osobą, która może ci doradzać w wyborze kosmetyków do włosów jest twój fryzjer. Nikt w końcu tak jak on nie zna twoich włosów. Warto więc go od czasu do czasu podpytać, jakiego rodzaju kosmetyki do włosów by ci rekomendował. Czy powinnaś stosować więcej masek, olejków, a może w twoim przypadku przydałoby się serum do włosów lub bardziej rozbudowana ochrona przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli borykasz się z naprawdę problematycznymi kosmykami, z którymi tradycyjna pielęgnacja sobie nie radzi, być może warto rozważyć wizytę u trychologa, który dokładnie przebada nie tylko włosy, ale i skórę głowy i podpowie, na jaką pielęgnację i konkretne produkty postawić. 

Natura lepsza od chemii

W samodzielnym wyborze kosmetyków do włosów z pewnością warto kierować się informacjami o zawartości naturalnych składników w poszczególnych produktach. Im jest ich więcej, tym lepiej. Naturalne kosmetyki do włosów są tak samo albo jeszcze bardziej skuteczne od tych tradycyjnych, a zawierają zdecydowanie mniej (albo w ogóle nie mają w swoim składzie) chemii. Syntetyczne składniki mogą zaś nie tylko niepotrzebnie obciążać włosy, ale i podrażniać skórę głowy. Z pewnością warto uniknąć kosmetyków, które w swoim składzie mają parabeny, silikony, silnie drażniące środki myjące SLS, SLES oraz inne chemiczne dodatki, co do których mamy wątpliwości. Oczywiście nie zawsze uda się osiągnąć kosmetyk w 100% naturalny, natomiast na rynku nie brakuje i takich kosmetyków do włosów. Sporo jest także produktów, w których syntetyczne składniki stanowią mniej niż 1% całego składu. 

Dobrane do potrzeb

Z pewnością jednym z ważniejszych kryteriów doboru kosmetyków są potrzeby włosów. Tutaj pierwszym kierunkowskazem jest poziom ich porowatości. Włosy o niskim odchyleniu łuski o kosmetyka potrzebują zupełnie innej pielęgnacji niż te wysokoporowate. Mają one zupełnie inne cechy charakterystyczne – te niskoporowate są raczej proste i gładkie, ale trudno poddają się stylizacji. Z kolei wysokoporowate sprawiają wrażenie zniszczonych, suchych i matowych, a do tego się puszą. Warto więc to kryterium wziąć pod uwagę, dobierając kosmetyki. Oczywiście to, czy włosy są farbowane, skóra głowy wrażliwa albo przetłuszczająca się również powinno mieć znaczenie przy wyborze kosmetyków.

More Articles for You

Markiza Australia – nowoczesność w prostym wydaniu

Markizy tarasowe to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie dla tych, którzy pragną cieszyć się komfortem na swoim tarasie, ale także estetyczny …

W którym miesiącu najlepiej rozpocząć budowę domu?

Wybór odpowiedniego miesiąca na rozpoczęcie budowy domu jest bardzo ważną decyzją, która ma wpływ nie tylko na przebieg prac, ale …

Sztukateria: Tradycja i nowoczesność w zdobniczych detalach

Sztukateria dodaje nieograniczonych możliwości wyrażenia indywidualnego stylu i tworzenia atmosfery, która oddaje naszą osobowość. Jest to jedno z narzędzi, dzięki …

Estetyczne i funkcjonalne: Piękno listew sufitowych styropianowych gładkich

W dzisiejszych czasach, gdy projektowanie wnętrz osiągnęło wyższy poziom zaawansowania, detale i akcenty stały się nieodzownym elementem tworzenia przyjemnej atmosfery …

Kolory elewacji domów jednorodzinnych: Odzwierciedlenie stylu i charakteru

Elewacja domu jednorodzinnego jest wizytówką każdego budynku. To pierwsze, co zauważamy patrząc na budynek z zewnątrz. Wybór kolorów elewacji jest …

Listwa przypodłogowa LED jako designerski akcent

Listwa przypodłogowa LED to stylowy i funkcjonalny dodatek do domu. Jest to specjalny typ oświetlenia, który jest montowany na podłodze, …