Jak zorganizować miejsce na narzędzia ogrodnicze?

Każdy właściciel choćby niewielkiego skrawka przydomowego ogrodu korzysta z przeróżnych narzędzi ogrodniczych. Są wśród nich zarówno niewielkie narzędzia ręczne, większe narzędzia z długim trzonkiem, jak i narzędzia o zdecydowanie większych gabarytach, takie jak kosiarka. W związku z taką ich różnorodnością pojawia się problem gdzie i w jaki sposób przechowywać narzędzia ogrodowe. Zobaczmy, w jaki sposób można zorganizować miejsce na narzędzia, by było ono wygodne i funkcjonalne.

Skrzynia na narzędzia

Spis treści

Jednym z częściej spotykanych rozwiązań, szczególnie lubianym przez właścicieli niewielkich ogrodów, jest skrzynia na narzędzia. W zależności od rozmiarów może ona służyć do przechowywania małych narzędzi ręcznych, jak i narzędzi z trzonkiem. Ciekawym rozwiązaniem, które podnosi funkcjonalność skrzyni na narzędzia jest możliwość wykorzystania jej jako ławki. Szeroki wybór modeli tego rodzaju znajdziesz w sklepie Rolmarket.pl. Skrzynia taka jest wówczas jednym z mebli ogrodowych, które pod siedziskiem skrywa niewielki magazyn, doskonale sprawdzający się jako pojemnik do przechowywania narzędzi. 

Niestety do takiej skrzyni nie da się schować kosiarki, co oznacza, że koniecznie trzeba znaleźć jeszcze inne miejsce, w którym będzie można ją przechować. Problem może pojawić się również w sposobie przechowywania, gdyż w skrzyni zwykle nie ma żadnych haczyków i pólek, więc wszystkie narzędzia leżą obok siebie, czasem w kilku warstwach. Może to znacząco utrudniać znalezienie potrzebnego narzędzia oraz spowodować, że będą się one o siebie obijać i niszczyć.

Domek na narzędzia

Wielu właścicieli ogrodów bardzo ceni sobie drewniane domki na narzędzia, które można ustawić w mało używanej części ogrodu, np. na tyłach domu lub w okolicy garażu. Domki te mają nieco większe rozmiary niż skrzynia na narzędzia, a zatem można do nich włożyć wszystkie narzędzia używane w ogrodzie, niezależnie od rozmiarów.

Nie sztuką jest jednak postawić domek na narzędzia, w którym wszystkie narzędzia będą leżeć bez ładu i składu. Warto w domku wydzielić część na małe podręczne narzędzia takie jak sekatory, łopatki czy pazurki, montując niewielkie półeczki. Na dłuższe narzędzia z trzonkiem warto przygotować haczyki, na których zawisną łopaty, grabie, widły itp. Dzięki temu podłoga domku na narzędzia pozostanie pusta, dzięki czemu wygodnie będzie można tam ustawić kosiarkę, taczki i inne potrzebne w ogrodzie utensylia, o nieco większych gabarytach.

More Articles for You

Podłogi drewniane – zalety i wady drewnianych rozwiązań podłogowych

Podłogi drewniane od dawna zachwycają swoim niepowtarzalnym urokiem i trwałością. Podłogi, takie jak parkiety i deski podłogowe, od wieków są …

Lampy stojące do salonu. Dlaczego są dobrym wyborem?

Oświetlenie salonu to niezwykle ważny aspekt. Nie tylko przekłada się na funkcjonalność pomieszczenia, ale pełni także funkcję dekoracyjną. Dobrze wybrane …

Brama garażowa rolowana: Wygodne rozwiązanie produkowane przez RoletyAlu

Chciałbym podzielić się z Wami moją wiedzą na temat bram garażowych rolowanych, które są coraz popularniejszym wyborem wśród właścicieli domów. …

Jak wybrać gwintownik ręczny do różnych rodzajów materiałów?

Wybór gwintownika ręcznego jest kluczowy dla efektywnego i precyzyjnego wykonywania prac związanych z gwintowaniem. Szeroki wybór tego rodzaju narzędzi dostępnych …

Kierunek otwierania drzwi wejściowych — drzwi zewnętrzne otwierane do środka czy na zewnątrz?

Kierunek otwierania drzwi wejściowych, czyli czy powinny być skierowane do środka, czy na zewnątrz, to kwestia, która może wpływać na …

Kompleksowy przewodnik po listwach przypodłogowych: od wyboru do montażu

Wybór odpowiednich listw przypodłogowych jest kluczowy dla estetyki i funkcjonalności każdego pomieszczenia. Listwy pełnią zarówno funkcje dekoracyjne, jak i praktyczne, …