Klimatyzacja do domu – jak wybrać najlepszą?

Wyraźne zmiany klimatyczne są odczuwalne w wysokości temperatury na całej Ziemi. Także w Polsce od kilku lat mierzymy się z niezwykle upalnym latem i krótką zimą, która nie jest już tak mroźna jak jeszcze dekadę temu. Nic więc dziwnego, że coraz częściej decydujemy się na montaż klimatyzacji, która wyraźnie poprawia jakość codziennego życia. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, weź pod uwagę funkcje, które wpłyną na maksymalizację wydajności i skuteczności.

Klimatyzacja Katowice

Klimatyzacja domowa jest coraz częściej uznawana za podstawowe wyposażenie nowego mieszkania. Sprawia, że domownicy mogą czuć się komfortowo i cieszyć optymalnymi warunkami. Urządzenie kontroluje temperaturę i wilgotność, coraz częściej stanowiąc również barierę dla niebezpiecznych drobnoustrojów czy pyłów. Jak wybrać najlepszą? Które parametry i funkcje mają największe znaczenie, jeśli chcesz, by wybrana klimatyzacja do domu była naprawdę skuteczna?

Klimatyzacja do domu Katowice – parametry i funkcje dodatkowe

Spis treści

Jeśli chcesz przeprowadzić montaż klimatyzacji w mieszkaniu lub domu, musisz pamiętać, że komfort termiczny to nie wszystko, co będzie miało znaczenie. Dla twojej wygody i poprawy nastroju musisz uwzględnić również głośność pracy urządzenia – zwłaszcza wtedy, gdy jesteś bardzo wrażliwy na dźwięki. Pamiętaj, że zdarzają się miesiące, gdy klimatyzacja domowa działa nawet przez 24 godziny na dobę, nie może więc przeszkadzać w czasie snu. Warto zdawać sobie sprawę, że na rynku już jakiś czas temu pojawiły się modele, których głośność zaczyna się już od 15 dB, podczas gdy szept to poziom ok. 20 dB. Śmiało możesz więc wybrać modele oferujące głośność na poziomie ok. 25-28 dB.

Serwis Klimatyzacji Zabrze

W tym miejscu warto zaznaczyć, że powszechny mit, iż klimatyzacja domowa szkodzi zdrowiu, nie jest prawdziwy. Należy przyznać, że modele produkowane 10-15 lat temu mogły przyczyniać się do zapadalności na przeziębienie, jednak współcześnie posiadają funkcje, które chronią domowników przed niekontrolowanymi podmuchami. Wybierając model dla siebie, zwróć więc uwagę, czy posiada automatyczny regulator nawiewu. W ten sposób zapewnisz sobie równomierny rozkład nawiewanego do pomieszczenia powietrza. Warto zwrócić również uwagę na wbudowany czujnik ruchu, który kontroluje poruszanie się domowników. Dzięki niemu klimatyzacja domowa nie kieruje w nich chłodnego nadmuchu.

Klimatyzacja Katowice – komfort pracy

Bardzo ważnym aspektem jest higiena pracy urządzenia. Klimatyzacja domowa powinna być wyposażona w podstawową funkcję autoczyszczenia i/lub szybkiego osuszania parownika. Zabezpieczy to przed gromadzeniem wody w jednostce wewnętrznej, a co za tym idzie – środowisko jej pracy będzie wolne od szkodliwych drobnoustrojów, które mogłyby zostać rozsiane po całym pomieszczeniu.

Kupując klimatyzator do domu, zwróć uwagę na dane o prędkości schładzania do zadanej temperatury. Pamiętaj, że po powrocie do domu po kilku godzinach nie będziesz chciał czekać godzinami, aż twoje nagrzane mieszkanie stanie się przyjemną przestrzenią. Zwracaj uwagę na podstawową funkcję “powerfull”, która pozwala osiągnąć wybraną temperaturę w kilka minut.

Serwis Klimatyzacji Katowice

Klimatyzacja domowa ma służyć ci przez lata, dlatego zwracaj uwagę na wysokość poboru prądu. Nowoczesne modele zostały wyposażone w zaawansowaną technologicznie sprężarkę inwerterową, dzięki której możliwe jest inteligentne pobieranie mocy adekwatnej do rzeczywistych potrzeb. Urządzenie nie działa na zasadzie włączania i wyłączania, jak rozwiązania sprzed dekady. Tym samym zapewnia stale optymalną temperaturę i nie wpływa znacząco na wysokość rachunków.

Wśród istotnych parametrów i funkcji nie możemy nie wspomnieć, że klimatyzacja do domu może być wyposażona w dodatkowe filtry powietrza. W zależności od modelu możesz znaleźć rozwiązania paskowe, które służą przede wszystkim do zatrzymywania kurzu i roztoczy, ale także wysokiej klasy filtry HEPA sprawdzające się dotychczas w profesjonalnych oczyszczaczach. Dzięki nim powietrze w twoim mieszkaniu będzie wolne od m.in. pyłów PM2.5 czy alergenów. Zwróć również uwagę, że klimatyzacja domowa może posiadać wbudowany generator jonów, który zmniejsza elektryczność statyczną i sprawia, że w całym mieszkaniu jest naprawdę rześko i przyjemnie.

More Articles for You

Odświeżanie mebli ogrodowych przy pomocy lakierobejcy – co warto wiedzieć?

Cieplejsze, słoneczne dni to idealny czas na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej zieleni i kwiatów. Aby móc …

Żaluzje drewniane czy aluminiowe? Najważniejsze podobieństwa i różnice

Żaluzje, niezależnie od tego, czy mówimy o modelach drewnianych, czy aluminiowych, są w ostatnich czasach bardzo popularne. Ich design, skuteczność …

Czym pomalować meble kuchenne?

Odpowiednia farba do mebli kuchennych pozwoli nadać im drugie życie. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze rozwiązanie i na co zwrócić uwagę …

Fotowoltaika – czym jest i jak działa?

Troska o środowisko naturalne wpływa na podejmowanie decyzji zakupowych przez wielu klientów. Także w przypadku poszukiwania ekologicznych rozwiązań dla domu, …

Warsztat stolarski – co będzie przydatne?

Obróbka drewna wymaga użycia solidnego sprzętu, który znacznie ułatwi przebieg prac. Przy pomocy profesjonalnych narzędzi stolarskich będziemy mogli sprawnie i …