Ścianki prysznicowe – rodzaje i zastosowanie

Marzysz o tym, żeby mieć w łazience prysznic? Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że nawet w niewielkim lub nieustawnym pomieszczeniu sprawdzi się natrysk. Do jego instalacji należy jednak wykorzystać odpowiednie ścianki prysznicowe. Jakie są ich typy? Gdzie sprawdzą się najlepiej i jak efektywnie je stosować? Podpowiadamy!

Ścianki prysznicowe występują w różnych rodzajach, dostosowanych pod kształt łazienki, jej wielkość, sposób montażu prysznica, ale też estetykę. Każdy użytkownik stawia bowiem na inny typ natrysku, jego wygląd a niekiedy również kolor.

Czym jest prysznic walk-in?

Spis treści

Ścianki prysznicowe to elementy konstrukcyjny tzw. prysznica walk-in. To konstrukcja, która najczęściej nie ma osobnych drzwi (są od tego wyjątki), a cechą najbardziej charakterystyczną jest brak brodzika i odpływ na podłodze.

Ścianki prysznicowe – rodzaje i zastosowanie

Brodziki nie pasują często do eleganckich łazienek i właśnie w nich najlepiej instalować prysznic walk-in. Ma także zastosowanie praktyczne, bo jest świetnym rozwiązaniem m.in. dla osób niepełnosprawnych.

Jakie ścianki prysznicowe możesz znaleźć?

Zacznijmy od najbardziej standardowych czyli dwuczęściowych ścianek narożnych. Tego typu elementy ustawiane są w rogu łazienki. Mają dwie części zakrywające boki prysznica, dzięki czemu woda nie ucieka na boki. Świetnie sprawdzają się w większych pomieszczeniach albo tam, gdzie natrysk koniecznie trzeba zainstalować z boku. Jedna część ścianki jest najczęściej otwierana. Zdarza się, że ścianki prysznicowe dwuczęściowe montowane są w taki sposób, aby jedna strona pozostawała bez zabezpieczenia, z pustą przestrzenią.

Dwuczęściowe ścianki mogą mieć zarówno otwierane drzwi uchylne, jak i np. przesuwane (w większych wariantach). Wszystko zależy tak naprawdę od gustu osoby, która aranżuje całe pomieszczenie.

Interesującym rozwiązaniem są także ścianki składające się z jednej części, montowanej na ścianie za pomocą specjalnych uchwytów. Tego typu natrysk możesz zamontować praktycznie w każdym miejscu, w różnego typu łazience. Nie ma on ścianek bocznych, a wyłącznie przednią, osłaniającą przed wyciekiem wody.

Zastosowanie ścianek prysznicowych

W odróżnieniu od całkowicie zabudowanych kabin, które posiadają osobny brodzik i oprzyrządowanie, ścianki prysznicowe instalowane osobno nie wymagają zmiany wykończenia ściany w łazience czy zakupu innego rodzaju baterii. Ścianki prysznicowe (w postaci szyby do wanny) mogą być montowane też przy wannie (aby zwiększyć jej możliwości tego elementu armatury), przekształcając ją w natrysk.

Możliwości wykorzystania tych elementów są więc szerokie i zależą głównie od Ciebie. Na co się zdecydujesz?

More Articles for You

Podłogi drewniane – zalety i wady drewnianych rozwiązań podłogowych

Podłogi drewniane od dawna zachwycają swoim niepowtarzalnym urokiem i trwałością. Podłogi, takie jak parkiety i deski podłogowe, od wieków są …

Lampy stojące do salonu. Dlaczego są dobrym wyborem?

Oświetlenie salonu to niezwykle ważny aspekt. Nie tylko przekłada się na funkcjonalność pomieszczenia, ale pełni także funkcję dekoracyjną. Dobrze wybrane …

Brama garażowa rolowana: Wygodne rozwiązanie produkowane przez RoletyAlu

Chciałbym podzielić się z Wami moją wiedzą na temat bram garażowych rolowanych, które są coraz popularniejszym wyborem wśród właścicieli domów. …

Jak wybrać gwintownik ręczny do różnych rodzajów materiałów?

Wybór gwintownika ręcznego jest kluczowy dla efektywnego i precyzyjnego wykonywania prac związanych z gwintowaniem. Szeroki wybór tego rodzaju narzędzi dostępnych …

Kierunek otwierania drzwi wejściowych — drzwi zewnętrzne otwierane do środka czy na zewnątrz?

Kierunek otwierania drzwi wejściowych, czyli czy powinny być skierowane do środka, czy na zewnątrz, to kwestia, która może wpływać na …

Kompleksowy przewodnik po listwach przypodłogowych: od wyboru do montażu

Wybór odpowiednich listw przypodłogowych jest kluczowy dla estetyki i funkcjonalności każdego pomieszczenia. Listwy pełnią zarówno funkcje dekoracyjne, jak i praktyczne, …