Czy chcesz, aby Twoja kuchnia była zawsze w modzie?

Z biegiem lat zmienia się moda na wiele rzeczy. Jest to zwykła marketingowa codzienność. Jednak analizując rynek mebli kuchennych, należy zwrócić uwagę, że od lat nie wychodzą z mody meble w stylu prowansalskim.

Czym jest styl prowansalski?

Spis treści

Nazwa „styl prowansalski” pochodzi od Prowansji – nazwy regionu w południowo-wschodniej Francji. Region ten mieści się nad Morzem Śródziemnym i słynie z Lazurowego Wybrzeża. Styl prowansalski swoją popularność zawdzięcza skojarzeniom z błękitnym niebem, ciepłem słońca, szumem morza i zapachem lawendy, róż i jaśminów. Charakterystyczne dla tego stylu jest wykorzystywanie do urządzenia pomieszczeń postarzanych komód, kredensów, szaf, malowanej ceramiki, miękkich tkanin oraz dużej ilości świeżych lub suszonych kwiatów i ziół. Dominują tu pastele (biel, beż, fiolet, błękit), wzory kwiatów i zwierząt.

Kuchnia w stylu prowansalskim

Jeśli urządzisz kuchnię w stylu prowansalskim, masz pewność, że nie wyjdzie z mody przez lata. Wybór takiego stylu do kuchni nie tylko będzie przyciągał oko odwiedzających, ale wprowadzi dobry nastrój u domowników. Bo właśnie tak pozytywnie kojarzy się ten styl. Ma być przytulnie i sielankowo. Warto wspomnieć, że meble kuchenne w stylu prowansalskim mogą mieć dwa oblicza: tradycyjne oraz nowoczesne.

Chcąc urządzić kuchnię w tradycyjnym stylu prowansalskim, powinniśmy zdecydować się na meble, które na drzwiczkach i płaszczyznach posiadają charakterystyczny ozdobny frez. Jednak jeśli chcesz mieć kuchnię w stylu prowansalskim, ale niekoniecznie podobają Ci się takie rustykalne rozwiązania, to możesz wybrać nowoczesną wersję tych mebli, pozbawioną wspomnianych frezów.

Warto podkreślić, że meble kuchenne w prowansalskim wydaniu to meble drewniane. Szczególnie trwałe będą meble prowansalskie z litego drewna. Reprezentacyjnego charakteru nadaje im naturalny rysunek słojów drewna. Meble mogą być malowane jednym lub kilkoma kolorami. Ciekawy i niepowtarzalny efekt daje malowanie jednym kolorem na drugi. Innym sposobem może być patynowanie lub postarzanie mebli.

Romantyczny charakter i współczesne trendy

Współczesna kuchnia w prowansalskim stylu to połączenie tradycji z nowoczesnością. O ile z zewnątrz meble mogą wyglądać na starodawne, o tyle wewnątrz mogą być wyposażone w najnowocześniejsze cuda sprzętu gospodarstwa domowego. Standardem stała się zabudowa lodówki, zmywarki czy mikrofalówki oraz zamontowanie w szafkach zawiasów z systemem cichego zamykania lub różnego rodzaju koszy i oświetlenia.

Co ważne, do kuchni w stylu prowansalskim znakomicie pasują aktualnie bardzo popularne wyspy kuchenne oraz głębokie zlewy ceramiczne. Aby wyspa kuchenna była zachowana w tym stylu, powinna posiadać półki, szuflady, drzwiczki, uchwyty.

Meble kuchenne w stylu prowansalskim można zakupić w sklepie internetowym. W ofercie znajdują się zarówno meble z elementów, modułowe, jak i pojedyncze komody, konsole, wyspy, półki, stołki.

fot. meble-prowansalskie.pl

More Articles for You

Odświeżanie mebli ogrodowych przy pomocy lakierobejcy – co warto wiedzieć?

Cieplejsze, słoneczne dni to idealny czas na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej zieleni i kwiatów. Aby móc …

Żaluzje drewniane czy aluminiowe? Najważniejsze podobieństwa i różnice

Żaluzje, niezależnie od tego, czy mówimy o modelach drewnianych, czy aluminiowych, są w ostatnich czasach bardzo popularne. Ich design, skuteczność …

Czym pomalować meble kuchenne?

Odpowiednia farba do mebli kuchennych pozwoli nadać im drugie życie. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze rozwiązanie i na co zwrócić uwagę …

Fotowoltaika – czym jest i jak działa?

Troska o środowisko naturalne wpływa na podejmowanie decyzji zakupowych przez wielu klientów. Także w przypadku poszukiwania ekologicznych rozwiązań dla domu, …

Warsztat stolarski – co będzie przydatne?

Obróbka drewna wymaga użycia solidnego sprzętu, który znacznie ułatwi przebieg prac. Przy pomocy profesjonalnych narzędzi stolarskich będziemy mogli sprawnie i …