Jak zrobić ogrodzenie z siatki bez podmurówki?

Proste i tanie ogrodzenia z siatki doskonale sprawdzają się przy zabezpieczaniu posesji lub terenu budowy. Wykonanie ich bez podmurówki redukuje koszty i czas realizacji, dlatego warto rozważyć tego typu rozwiązanie. Jak zrobić takie ogrodzenie?

Choć niektórym może wydawać się, że ogrodzenie z siatki bez podmurówki jest niestabilne i mało wytrzymałe, rzeczywistość prezentuje się zgoła inaczej. Konstrukcja rozpięta na odpowiednio dobranych słupkach jest z jednej strony lekka, a z drugiej trwała i odporna na wpływ czynników zewnętrznych. Co jednak najważniejsze, jej wykonanie jest bardzo proste i szybkie. Jeśli szukasz firmy, która wykona dla Ciebie prawidłowy montaż ogrodzenia bez podmurówki lub zamiast siatki chcesz kupić ogrodzenie panelowe – skorzystaj z oferty Expert-Ogrodzenia: https://expert-ogrodzenia.pl

Ogrodzenie z siatki bez podmurówki – co jest potrzebne?

Spis treści

Na początek należy oczywiście skompletować wyposażenie, które jest niezbędne do realizacji całego projektu. Decydując się na siatki i elementy montażowe, warto postawić na ofertę uznanego producenta – jego renoma stanowi niejako gwarancję dobrej jakości wykonania.

Potrzebne do wykonania ogrodzenia z siatki produkty

Poniżej wszystko to, co jest niezbędne podczas montażu siatki ogrodzeniowej:

●   Siatka ogrodzeniowa – powinna być dobierana w zależności od specyfiki chronionego terenu i występujących na nim warunków atmosferycznych. Dobrym wyborem okazuje się zazwyczaj siatka ogrodzeniowa ocynkowana, która jest odpowiednio zabezpieczona między innymi przed negatywnym wpływem wilgoci.

●  Słupki i odciągi – do wyboru są modele stalowe lub żelbetowe.

●   Elementy mocujące – wymienić tu należy mieszankę betonową, pręty naprężające, łączniki, obejmy, druty do nawiązania oraz naciągacze.

Oczywiście na rynku działają również firmy kompleksowo realizujące usługi związane z wykonywaniem i montażem ogrodzeń, z których doświadczenia można skorzystać.

Ogrodzenie z siatki bez podmurówki – cena

Koszt realizacji projektu jest zależny od wysokości siatki, a także grubości drutu, z którego jest ona zrobiona. Ceny siatki o wysokości 150-160 cm, wykonanej z drutu stalowego ocynkowanego, przeważnie wahają się od 10 do 20 zł za metr kwadratowy. Jeśli siatka nie jest stawiana własnoręcznie, pod uwagę należy wziąć także cennik robocizny ogrodzenia.

Jak zrobić ogrodzenie z siatki bez podmurówki?

Jak już wspomniano, lekkie ogrodzenie z siatki nie wymaga przygotowania pełnego fundamentu. Choć taka podmurówka pozwala na trwałe osadzenie siatki, wystarczające okazuje się również betonowanie punktowe, przy słupkach. Poniżej prezentacja takiego montaż ogrodzenia – krok po kroku.

  1. Pierwszą czynnością jest zawsze wytyczenie granicy działki czy innego grodzonego terenu, a także ustalenie miejsc montażu słupków. Muszą być one oddalone od siebie na odległość nie większą niż 3 m.
  2. Montaż siatki ogrodzeniowej zaczyna się od osadzenia słupków narożnych, a także tych znajdujących się przy furtce i bramie. Dopiero po tym kroku należy montować pozostałe słupki. Często pojawia się pytanie, czy słupki powinny być metalowe czy betonowe? Jest to zależne od specyfiki terenu i indywidualnych potrzeb użytkownika. Pomocny przy takim wyborze może okazać się uznany producent ogrodzenia. W Warszawie czy innych dużych miastach w Polsce łatwo znaleźć taką firmę.
  3. Słupki należy zalać mieszanką betonową i je wypoziomować. Wiązanie betonu trwa około 5 dni. Słupki narożne i te przy bramie warto wzmocnić dodatkowo specjalnymi podporami.
  4. Po związaniu betonu należy przejść do naciągania siatki. W słupkach powinny znaleźć się 3 otwory, w których montowane są śruby z oczkami – to przez nie przeciąga się pręt stalowy. Dopiero po tej czynności siatka może zostać zamocowana.
  5. Nasze tanie ogrodzenie jest już prawie gotowe. Po rozłożeniu siatki należy przez nią przeciągnąć druty wzmacniające (najlepiej 3).
  6. Na koniec naciąga się siatkę, a także zabezpiecza słupki przed wnikaniem wody. Skorzystać można ze specjalnych zatyczek lub daszków. Nowoczesne ogrodzenie z siatki gotowe!

More Articles for You

Odświeżanie mebli ogrodowych przy pomocy lakierobejcy – co warto wiedzieć?

Cieplejsze, słoneczne dni to idealny czas na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej zieleni i kwiatów. Aby móc …

Żaluzje drewniane czy aluminiowe? Najważniejsze podobieństwa i różnice

Żaluzje, niezależnie od tego, czy mówimy o modelach drewnianych, czy aluminiowych, są w ostatnich czasach bardzo popularne. Ich design, skuteczność …

Czym pomalować meble kuchenne?

Odpowiednia farba do mebli kuchennych pozwoli nadać im drugie życie. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze rozwiązanie i na co zwrócić uwagę …

Fotowoltaika – czym jest i jak działa?

Troska o środowisko naturalne wpływa na podejmowanie decyzji zakupowych przez wielu klientów. Także w przypadku poszukiwania ekologicznych rozwiązań dla domu, …

Warsztat stolarski – co będzie przydatne?

Obróbka drewna wymaga użycia solidnego sprzętu, który znacznie ułatwi przebieg prac. Przy pomocy profesjonalnych narzędzi stolarskich będziemy mogli sprawnie i …