Projekt domu o niskim koszcie utrzymania. O czym warto pamiętać, wybierając projekt?

Budowa domu z dala od centrum miasta, w miejscu spokojnym, wolnym od smogu, bez hałasu powodowanego przez co chwilę przejeżdżające samochody, to marzenie ludzi zmęczonych szybkim życiem w dużym mieście. Koszty zakupu działki, budowy i utrzymania domu są ogromne, ale istnieją sposoby, aby je obniżyć o co najmniej kilka procent.

Nowy trend – dom tani w utrzymaniu

Projektanci zauważyli, że ich klienci poszukują projektów niewielkiego domu poza miastem, którego koszty w budowie nie są większe niż średnia cena trzypokojowego mieszkania, czyli zamykają się w kwocie do 250 tysięcy złotych. Dla osób, które mają dość miejskiego życia, ważniejszy jest fakt posiadania niewielkiego domu oddalonego od miasta, niż wielkość budynku. Dla czteroosobowej rodziny wystarczą 3 pokoje. Rośnie zainteresowanie projektami domu o niskim koszcie utrzymania.

Wady i zalety domu parterowego

Powszechnie uważa się, że zasady projektu domu o niskim koszcie utrzymania spełnia dom parterowy. Jest w tym poglądzie dużo prawdy. Dom parterowy to mniejsza powierzchnia do ogrzania, prostsze fundamenty i konstrukcja dachowa. Z  drugiej strony przez płaski dach ucieka więcej ciepła, a budowa budynku parterowego wymaga większej działki. Zdaniem projektantów najbardziej ekonomicznym projektem domu w budowie i utrzymaniu jest niewielki dom o zwartej bryle i spadzistej konstrukcji dachu nachylenia około 30-40 stopni. Postawienie małego domu to spore koszty jednego metra kwadratowego powierzchni.

Jak zaoszczędzić na budowie domu?

Wyróżnia się kilka podstawowych metod budowy domu: murowane, drewniane i szkieletowe. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety. Jeśli chcesz przyjrzeć się temu bliżej, koniecznie sprawdź Technologia budowy domów – którą wybrać, aby obniżyć koszty? Eksperci doradzają, aby oszczędności na budowie domu rozpocząć od wykonywania drobnych prac samodzielnie. Dom szkieletowy spełnia wymogi projektu domu o niskim koszcie utrzymania. Oszczędność sięga nawet 30% w porównaniu z budową innych domów. Pieniądze można zaoszczędzić przy pracach wykończeniowych.

Sprawdź także:  Kiedy niezbędna jest powłoka antyadhezyjna?

W przypadku, jednak gdy zastanawiasz się nad zakupem nieruchomości z rynku wtórnego, zapoznaj się z artykułem na temat księgi wieczystej.

Wiele prac można wykonać nakładem swoich sił i rodzinnej współpracy, a fachowców wzywać tylko do skomplikowanych prac, których wykonanie wymaga odpowiednich uprawnień. Nie warto też kupować najdroższych materiałów wykończeniowych, bo często płaci się za markę niż za dobrą jakość. Nie przekraczając założonego budżetu prac wykończeniowych można zaoszczędzić spore kwoty.

Postawienie domu na przedmieściach nie musi oznaczać zadłużenia do końca życia, spłacania hipoteki i strachu, co będzie, jeżeli z różnych powodów właściciel będzie miał problemy ze spłatą kolejnej raty. Duże znaczenie dla ceny budowy domu ma jego lokalizacja. Dom na przedmieściach jest zdecydowanie tańszy, niż dom jednorodzinny w centrum miasta.

Więcej można znaleźć na stronie Projekty domów tanich w budowie – domoweklimaty.pl

More Articles for You

Zadaszenia tarasowe – jak cieszyć się tarasem przez cały rok?

Zadaszenie tarasu to nie tylko wygoda, ale także sposób na to, by móc korzystać z tej przestrzeni bez względu na …

Oprysk z Jodyny na Pomidory – Przygotowanie i Zastosowanie

Oprysk z jodyny na pomidory to temat, który ostatnio wzbudza sporo zainteresowania wśród ogrodników. Czy jodyna naprawdę może pomóc naszym …

Altany Ogrodowe: rodzaje i materiały z których buduje się altany

Altany ogrodowe to więcej niż tylko konstrukcje w ogrodzie – to przestrzenie, które zmieniają sposób, w jaki żyjemy na zewnątrz. …

Budowa Altany Ogrodowej: 5 Kluczowych Kroków przed Rozpoczęciem

Budowa altany ogrodowej to projekt, który może odmienić Twój ogród. Zastanawiasz się, jak zacząć i na co zwrócić uwagę? Czy …