Jakie lampy sprawdzą się w nocy?

Sypialnia to dość specyficzne pomieszczenie, które bardzo rzadko jest odwiedzane w ciągu dnia. Każdemu kojarzy się z odpoczynkiem, dlatego podczas jej urządzania trzeba pomyśleć o indywidualnych potrzebach domowników. Najważniejsze są bowiem nie tylko ładne, ale przede wszystkim praktyczne rozwiązania.

Światło w domu ma 2 funkcje: estetyczną i użytkową. Ich proporcje zmieniają się w zależności od pomieszczenia. W sypialni warto zamontować oświetlenie górne, które będzie wykorzystywane podczas ciemnych zimowych poranków. Nie może zabraknąć także oświetlenia w formie stojących lamp podłogowych lub lampek na stoliku nocnym. Designerskie lampy nocne do sypialni nadadzą wnętrzu niesamowity klimat sprzyjający odpoczynkowi.

Rodzaje oświetlenia w sypialni

W pomieszczeniu nie możemy zapomnieć o oświetleniu ogólnym, które ma rozjaśnić całe wnętrze sypialni. Sprawdzi się podczas poszukiwania ubrań w szafie czy robienia makijażu. Możemy wybrać lampy sufitowe z kloszami, które rozpraszają światło. W przypadku oświetlenia sufitowego trzeba zamontować włącznik przy wejściu do sypialni. Niektóre osoby rezygnują całkowicie z oświetlenia sufitowego i decydują się na kinkiety ścienne i lampki nocne przy łóżku. Designerskie lampy nocne do sypialni możemy dopasować do każdego wnętrza. Wybierając oryginalny kształt lampy urozmaicimy nasze pomieszczenie, a lampka będzie stanowiła jego ozdobę.

Jak wybrać barwę światła?

Jednym z podstawowych czynników podczas aranżacji oświetlenia w sypialni jest temperatura barwy źródeł światła. Informacje na temat barwy światła znajdziemy na opakowaniach żarówek. W nowoczesnych wnętrzach z przewagą bieli i chłodnych barw sprawdzą się żarówki o barwie dziennej (5000-6500 K) lub chłodnobiałej (4000-5000 K). W przytulnej sypialni sprawdzi się natomiast bardziej miękkie światło (2700-3500 K). Dobrym rozwiązaniem jest połączenie kilku źródeł światła w różnej kolorystyce. Możemy wówczas użyć lampek w zależności od potrzeb w konkretnej sytuacji.

Wybieramy lampkę nocną

Najpopularniejszym rozwiązaniem, są lampki ustawione na szafkach nocnych, które są wyposażone w klosze. Dzięki temu światło wydobywa się tylko górą lub dołem i będzie rozproszone i miękkie. Okrągłe klosze będą emitować delikatne i równomierne światło nadające klimat pomieszczeniu. Takie rozwiązanie będzie oświetlać tylko połowę łóżka, więc lampka nie będzie raziła naszego partnera w oczy. Lampki nocne na stolikach to nie jedyne praktyczne rozwiązanie. Dobrze sprawdzą się również kinkiety umieszczone nad stolikiem nocnym lub bezpośrednio nad głową. Lampki ścienne mają ruchome ramiona, które umożliwią odpowiednie ustawienie lampy.

Sprawdź także:  Jak wybrać odpowiedni fotel biurowy?

Designerskie lampy nocne do sypialni

Oświetlenie w sypialni kreuje klimat i jest bardzo ważnym elementem wystroju. Lampki nocne emitują miękkie światło przypominające zachodzące słońce. Możemy dzięki temu spędzić czas przy lekturze ulubionej książki, a jednocześnie nie rozbudzić się. W Design Town znajdziemy stonowane kolory lampek, które sprzyjają relaksowi. Nieco szaleństwa możemy wprowadzić dzięki niecodziennej formie lampki. Znajdziemy lampkę w kształcie królika lub tradycyjne okrągłe i owalne klosze. Lampka powinna pasować do innych dodatków w pokoju. Nowoczesne i stylowe lampki podkreślą charakter sypialni i wypełnią pomieszczenie odprężającym ciepłem. W ofercie znajdziemy kilkanaście modeli lampek, które można powiesić na ścianie lub postawić na stoliku nocnym. Odważne modele świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Każdy klient znajdzie w Design Town lampę do swojej sypialni.

More Articles for You

Zadaszenia tarasowe – jak cieszyć się tarasem przez cały rok?

Zadaszenie tarasu to nie tylko wygoda, ale także sposób na to, by móc korzystać z tej przestrzeni bez względu na …

Oprysk z Jodyny na Pomidory – Przygotowanie i Zastosowanie

Oprysk z jodyny na pomidory to temat, który ostatnio wzbudza sporo zainteresowania wśród ogrodników. Czy jodyna naprawdę może pomóc naszym …

Altany Ogrodowe: rodzaje i materiały z których buduje się altany

Altany ogrodowe to więcej niż tylko konstrukcje w ogrodzie – to przestrzenie, które zmieniają sposób, w jaki żyjemy na zewnątrz. …

Budowa Altany Ogrodowej: 5 Kluczowych Kroków przed Rozpoczęciem

Budowa altany ogrodowej to projekt, który może odmienić Twój ogród. Zastanawiasz się, jak zacząć i na co zwrócić uwagę? Czy …